Pytanie:
Jak egzekwowana jest zasada cięcia w hokeju?
JW8
2012-02-15 02:17:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z zbioru zasad NHL:

61.1 Slashing - Slashing to czynność polegająca na tym, że gracz wymachuje kijem w przeciwnika, niezależnie od tego, czy kontakt jest czy nie. Nieagresywny kontakt kija ze spodniami lub przednią częścią ochraniaczy goleni nie powinien być karany jako cięcie. Każde mocne lub mocne uderzenie kijem o ciało przeciwnika, kij przeciwnika lub na ręce przeciwnika lub w ich pobliżu, które w ocenie sędziego nie jest próbą zagrania krążkiem, będzie karane jako cięcie.

Z moich interpretacji powyższej zasady, cięcie wydaje się nieco subiektywne - zależy to od tego, czy sędzia uważa, że ​​gracz próbuje zagrać krążek.

Zakładając, że gracz gra krążkiem, czy sędziowie hokejowi zignorują każdy kontakt z przeciwnikiem, nawet jeśli cios jest agresywny lub mocny? W jakim stopniu zasada ograniczenia ryzyka kontuzji wpływa na tego typu wezwania?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
The Jug
2012-02-15 05:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętaj, że nie sędziuję w żadnej lidze. Nie widziałem tu jeszcze wielu sędziów hokeja, więc spróbuję odpowiedzieć z punktu widzenia gracza i fana gry. Oczywiście udzielę odpowiedzi komuś, kto to robi.

NHL stara się zmniejszyć ryzyko i kontuzje graczy, więc odpowiadając na ostatnią część, powiedziałbym, że ma to ogromny wpływ na wezwanie. Używanie kija do dotykania ciała przeciwnika jest generalnie „nie-nie” w hokeju. Kije mogą być wyjątkowo niebezpieczne, gdy jedziesz z prędkością, jaką hokej może osiągnąć, a nawet stojąc w miejscu możesz przypadkowo złapać kij gdzieś między nakładkami ochronnymi i spowodować poważne obrażenia.

Czy zignorują wszelkie kontakty z przeciwnikiem? Powiedziałbym, że jeśli kij gracza styka się z przeciwnikiem, bez względu na to, czy miał zamiar zagrać krążek, czy też nie, zazwyczaj zostanie wezwany do cięcia lub zaczepienia. Nawet jeśli krążek był zamierzonym celem gry, ale gracz uderza w przeciwnika, nadal będzie to traktowane jako kara. Rozważany jest wynik końcowy gry, a nie dobre intencje gry. Jedynym bezpiecznym momentem, w którym kij gracza mógłby zetknąć się z kijem przeciwnika bez bezpośredniego zagrania krążka, jest sytuacja, gdy gracz próbuje podnieść kij przeciwnika. Innym razem nie ma zbyt dobrego powodu, aby Twój kij znajdował się gdziekolwiek poza krążkiem lub pod kijem przeciwnika, jeśli próbuje on zagrać krążkiem.

#2
+3
cowcowmoomoo
2012-08-27 19:24:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślałem, że rozważę z punktu widzenia sędziego.

Jestem sędzią od 7 lat i mam dwa lata doświadczenia w duńskiej najwyższej lidze, a także w kilku meczach międzynarodowych.

Możesz powiedzieć, że cięcie jest jedną z bardziej subiektywnych kar: wszystko sprowadza się do sposobu, w jaki widzi to sędzia. Jeśli gracz próbuje wbić krążek lub strącić go z kija innych graczy, w 99% przypadków nie będzie to kara. Ale kiedy staje się agresywny (ramiona, górna część ciała, słabo wyściełane obszary, łyżwy) lub nadmierny (próbował już 4-5 razy i nawet nie był blisko), nie próbuje już grać krążkiem, a raczej przeszkadza przeciwnikom graj i krocz - I wtedy ręka podnosi się.

Masz również rację, że jest to wymuszane inaczej w poszczególnych ligach i turniejach. Dlatego też na Mistrzostwach Świata zobaczysz o wiele więcej kar niż w NHL.

Zazwyczaj zasady są bardziej rygorystyczne w ligach nieprofesjonalnych i juniorskich, aby zarówno chronić graczy, jak i dawać sobie radę. kontrolują część swojego hokejowego DNA. Jeśli wcześnie nauczą się, że powinni używać ciała zamiast kija, będzie to znacznie czystsza i lepsza gra w hokeja.

#3
+1
Reustonium
2012-02-21 03:11:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby rozszerzyć odpowiedź „Dzbanka”, egzekwowanie reguły zależy w dużej mierze od ligi. NHL specjalnie podczas playoffów instruuje swojego sędziego, aby złagodził egzekwowanie większości zasad.

W grze High School and College te typy reguł są egzekwowane bardziej rygorystycznie. W grze NHL różnica może być ogromna, jeśli

„gracz wymachuje kijem w przeciwnika i nie dochodzi do kontaktu”.

Tam prawie nigdy nie będzie wezwaniem, jednak ten sam czyn wykonany w licealnej grze będzie wywoływany ze znacznie większą regularnością.

#4
+1
KeithS
2012-06-11 20:04:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grałem w hokeja (nie do końca profesjonalnie), a podstawowe zasady są następujące: twój kij służy do gry w krążek, twoje łyżwy służą do napędzania, a twoje ciało ma utrzymywać pozycję. Każda próba użycia tych rzeczy do innych celów niż ich przeznaczenie jest karą.

Szczególnie w przypadku cięcia, większość przypadków jest dość oczywista. Gdzie nie jest, to tam, gdzie sędziowie NHL zarabiają swoje pensje. Dwie decyzje, jasno określone w przepisach, to „czy był to agresywny kontakt z ciałem” i „czy była to próba zagrania krążka”? Jeśli ref mówi „tak” do pierwszego i „nie” do drugiego, jest to ukośnik. Te dwie decyzje są oceną, która niezmiennie będzie uwzględniać szereg czynników, ale zazwyczaj sędziowie kierują się mentalnością „jeśli wygląda jak kaczka, pływa jak kaczka, kwacze jak kaczka, to jest kaczka”. Jeśli wyglądało to na uzasadnioną próbę zagrania krążka i nie złamało żadnych innych zasad (takich jak wysokie trzymanie), ogólnie jest OK; łyżwy graczy i przód ich goleni są BARDZO dobrze wyściełane z wielu oczywistych powodów, w tym z przypadkowego uderzenia kijem i zazwyczaj sędzia pozwala na grę. Jeśli wyglądało to na celową próbę przeszkadzania lub zranienia przeciwnika, to jest cięcie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...