Pytanie:
Jakie przewinienia skutkują rzutami wolnymi pośrednimi?
NINCOMPOOP
2013-04-15 22:04:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli zawodnik popełnia przewinienie z rzutu wolnego bezpośredni na swoim polu karnym, skutkuje to rzutem karnym zamiast bezpośredniego rzutu wolnego. Jeśli jednak przewinienie jest pośrednim rzutem wolnym, pozostaje to rzutem wolnym pośrednim , jak pokazano tutaj.

Jakie przewinienia skutkują pośrednim rzut wolny?

Zamiast tego powinieneś rozważyć zmianę zaakceptowanej odpowiedzi na Mormegil, ponieważ odpowiedź Orangecrush nie jest kompletna.
Cztery odpowiedzi:
#1
+16
Mormegil
2013-12-18 21:25:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzut karny jest rodzajem kary stosowanej wtedy i tylko wtedy, gdy drużyna popełni przewinienie uprawniające do bezpośredniego rzutu wolnego w jej własnym polu karnym, w takim przypadku stosuje się rzut karny zamiast bezpośredniego rzutu wolnego. Ponieważ nie dotyczy to rzutów wolnych pośrednich, nie ma w tym nic specjalnego.

Jedynym szczególnym przypadkiem jest to, że istnieją określone przewinienia uzasadniające wykonanie rzutu wolnego pośredniego, które ma zastosowanie tylko w Twoim własnym polu karnym; te są specyficzne dla bramkarza. (Nie żeby te przewinienia były traktowane specjalnie w polu karnym, tylko że nie mogą one wystąpić nigdzie indziej z definicji / z logiki).

Dlatego rzut wolny pośredni w polu karnym jest przyznawany atakującemu. drużyny, jeśli którykolwiek z nich

 • bramkarz drużyny broniącej popełni którekolwiek z następujących czterech przewinień:
  • kontroluje piłkę rękami przez ponad sześć sekund przed wypuszczeniem jej z posiadania
  • ponownie dotyka piłkę rękami po tym, jak uwolnił ją z posiadania i zanim dotknęła innego gracza
  • dotyka ręką piłki po celowym kopnięciu do niego przez kolegę z drużyny
  • dotyka piłki rękami po tym, jak otrzymał ją bezpośrednio z wprowadzenia piłki wykonanej przez kolegę z drużyny
 • lub jeśli którykolwiek z zawodników drużyny broniącej
  • gra w niebezpieczny sposób
  • utrudnia postęp przeciwnika
  • uniemożliwia bramkarzowi wypuszczenie piłki z jego ha nds (co jest oczywiście niemożliwe na twoim własnym polu karnym)
  • popełnia jakiekolwiek inne przewinienie, niewymienione wcześniej w przepisie 12, za które gra zostaje zatrzymana w celu ostrzeżenia lub odesłania zawodnika

Uważam, że rzuty wolne pośrednie za „ogólne” przewinienia są dość rzadkie w polu karnym; przewinienie byłoby zwykle albo całkowicie zignorowane, albo „podobne” przewinienie uprawniające do bezpośredniego rzutu wolnego i dlatego zamiast tego orzekany byłby rzut karny, itp. Jednak tak się zdarza . Krótki przykładowy film znaleziony w Google: podczas 36. minuty meczu Real Madryt vs Sevilla 29 kwietnia 2012 r. Fazio zagrał wysoką stopą na Ronaldo w polu karnym i pośrednio wykonał rzut wolny przeciwko Sevilla za grę w niebezpieczny sposób została nagrodzona. Zobacz ten film na YouTube: Rzut wolny w polu karnym? Real Madryt v Sevilla 29. (Proszę zignorować zagmatwany / omyłkowy tytuł i kilka komentarzy).

I zwróć uwagę, że jest jedna specjalność dotycząca procedury rzutu wolnego pośredniego przyznanego drużynie atakującej: Jeśli rzut wolny pośredni został przyznany wewnątrz z pola bramkowego, rzut musi być wykonany z linii pola bramkowego równoległej do linii bramkowej w punkcie najbliższym miejsca popełnienia przewinienia.

Zawodnik drużyny broniącej utrudnia postęp przeciwnikowi? Czy to nie kara.
@Yaitzme: No. _Holding_, _tripping_, _striking_,… etc., co jest „nieostrożne, lekkomyślne lub z użyciem nadmiernej siły” to przewinienia uzasadniające bezpośredni rzut wolny (lub rzut karny w polu karnym). _ Utrudnianie postępu przeciwnika_ „oznacza wchodzenie na ścieżkę przeciwnika w celu blokowania, blokowania, spowalniania lub wymuszania zmiany kierunku przez przeciwnika, gdy piłka nie jest w odległości gry od któregokolwiek z graczy”. A to gwarantuje tylko pośredni rzut wolny.
Czy zdarzyło się, że drużyna otrzymała pośredni rzut wolny na ławce kar? (mam na myśli inne niż przyczyny bramkarzy)
Och, tak, zdecydowanie. Chociaż jest to dość rzadkie, zdecydowanie nie jest to niespotykane. Szybki przykład znaleziony przy użyciu Google: https://www.youtube.com/watch?v=9gnOfzQE8nY - zwróć uwagę na niejasny i błędny tytuł oraz kilka komentarzy. Był to pośredni rzut wolny (rzut wolny bezpośredni jest oczywiście niemożliwy w polu karnym) przyznany za grę w niebezpieczny sposób (gra stopą bardzo wysoko i blisko głowy napastnika, ale _nie_ uderzenie go, co byłoby rzutem karnym).
Powinno to zostać oznaczone jako poprawna odpowiedź, ponieważ wyjaśnia koncepcję - chociaż wciąż brakowało Ci wielu przykładów wykroczeń. Nie sądzę, aby ich lista była pomocna, ponieważ jest ich tak wiele.
@studro: Dziękuję, ale nie jestem pewien, co masz na myśli mówiąc o brakujących przykładach. Oczywiście specyficzne „okoliczności”. Określone „typy” (np. „Co liczy się jako„ gra w niebezpieczny sposób ””), jasne. Ale lista przewinień jest wyczerpująca i pochodzi bezpośrednio z Przepisów Gry.
@Mormegil Omówiłeś tylko przepis 12. W przepisach 3, 4, 13, 14, 15, 16 i 17 jest również kilka innych przykładów powodów, dla których warto przyznać rzut wolny pośredni.
Dobrze; w zasadzie odnosisz się do rozwinięcia ostatniego punktu, chociaż mógłbym sobie wyobrazić nawet różne (hipotetyczne i całkiem zabawne) sytuacje. :-) Ale myślę, że nie będę już więcej komplikować odpowiedzi. Dzięki za sugestie.
@Mormegil - zrezygnowałem wtedy z odpowiadania, ale to nie jest do końca poprawne - nie są to rozszerzenia dotyczące ostatniego punktu, ponieważ ostatni punkt dotyczy tylko przewinień, za które gra jest zatrzymana, aby wydać ostrzeżenie lub odesłać. Są to takie rzeczy, jak dwukrotne dotknięcie rzutu wolnego, rzucanie przedmiotów na boisko / poza boisko, ponowne wejście bez pozwolenia itp. Te sytuacje nie są częste, ale są hipotetyczne lub zabawne. Ponieważ przepisy prawa zostały przepisane na nowo, zdecydowałem się sporządzić pełną listę. Zobacz [moja odpowiedź] (http://sports.stackexchange.com/a/14783/35260), aby uzyskać szczegółowe informacje.
@Mormegil - jak się okazuje, nie skomplikowało to aż tak bardzo odpowiedzi.
#2
+12
Orangecrush
2013-04-15 22:44:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W polu karnym zostanie przyznany pośredni rzut wolny zamiast kary.

 • jeśli bramkarz kontroluje piłkę rękami przez ponad sześć sekund.
 • jeśli bramkarz dotknie piłki rękami po tym, jak uwolnił ją z posiadania i zanim dotknęła ona innego gracza.
 • jeśli bramkarz wykonuje podanie w tył.
 • jeśli bramkarz zagrywa piłkę bezpośrednio po wprowadzeniu piłki przez kolegę z drużyny w niebezpieczny sposób.

Źródła: To i to. Więcej informacji o procedurze, pozycjach i zasadach dotyczących rzutów wolnych pośrednich można przeczytać tutaj.

Zignorowałeś podanie wszystkich istotnych informacji: Rzut wolny pośredni przyznawany jest również drużynie przeciwnej, jeśli w opinii sędziego zawodnik: * gra w niebezpieczny sposób * utrudnia postępy przeciwnika * uniemożliwia bramkarzowi przed wypuszczeniem piłki z jego rąk * popełnia jakiekolwiek inne przewinienie, niewymienione wcześniej w przepisie 12, za które gra zostaje zatrzymana w celu ostrzeżenia lub odesłania zawodnika
Przegapiłeś tak wiele przewinień, które skutkują pośrednim rzutem wolnym. Być może lepiej byłoby wyjaśnić tę koncepcję (tj. Tylko przewinienia z bezpośredniego rzutu wolnego stają się rzutami karnymi, gdy przewinienie ma miejsce w polu karnym drużyny, która popełniła przewinienie).
przegapisz wszystkie przewinienia, które mogą zostać popełnione przez innych graczy (wszyscy oprócz bramkarza).
W świetle ostatnich zmian podjąłem jeszcze jedną odpowiedź. Zobacz [moja odpowiedź] (http://sports.stackexchange.com/a/14783/3526), ​​aby uzyskać więcej informacji.
Zgadzam się z Ticky, to tylko ułamek tego, jakie przewinienia skutkują pośrednim rzutem wolnym. W związku z tym nie powinno było zostać zaakceptowane jako poprawna odpowiedź. Zamiast tego odpowiedź Mormegil powinna zostać oznaczona jako poprawna.
#3
+2
andresc
2014-05-01 14:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pośrednie rzuty wolne w polu karnym były dość powszechne na wszystkich poziomach gry aż do około 20 lat temu. Prawie zawsze oznacza „przeszkodę”. Problem polegał na tym, że gracze teraz celowo blokują, co może być postrzegane jako „lekkomyślne lub nadmiernie mocne”, stąd bezpośredni rzut wolny / kara. Sędziowie mają teraz tendencję do postrzegania wszystkich przeszkód jako celowych, co prowadzi do znacznie większej liczby kar (lub wezwań do kar od napastników umyślnie wpadających na obrońców, aby spróbować „wygrać” karę). Im więcej meczów jest transmitowanych w telewizji, tym więcej kontrowersji dotyczy przyznawania długopisów, zwłaszcza w sytuacjach „homer”. Niestety, o ile gracze nie zaczną lepiej zachowywać się (i nie przestaną oszukiwać), zasada obstrukcji będzie nadal prowadzić tylko do bezpośrednich rzutów wolnych.

Dzieje się tak, ponieważ nie ma już przestępstwa zwanego „przeszkodą”. To „utrudnia postęp przeciwnika”, jeśli nie ma kontaktu w czymś, co nazywano obstrukcją, co skutkuje pośrednim rzutem wolnym. W przypadku kontaktu jest to teraz sankcjonowane jako „trzymanie” lub „szarżowanie”, co skutkuje bezpośrednim rzutem wolnym lub rzutem karnym.
Jak mówi studro, „praktyczną zasadą” w kwestii bezpośredniego i pośredniego rzutu wolnego jest obecność fizycznego kontaktu. Dotyczy to nie tylko sytuacji „utrudniania”, ale prawie wszystkich wykroczeń. Kiedy dochodzi do przewinienia obejmującego kontakt fizyczny, właściwą decyzją jest prawie zawsze bezpośredni rzut wolny (lub kara, gdy jest na boisku). Gdy dochodzi do przewinienia bez kontaktu, zwykle orzeka się rzut wolny pośredni. Oczywiście jest kilka wyjątków, ale jest to dobra praktyczna zasada dla tych, którzy nie są całkowicie pewni tego rozróżnienia.
#4
+1
Reinstate Monica 2331977
2016-10-01 15:47:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może być łatwiej wymienić tylko te przewinienia, które skutkują przyznaniem rzutu karnego (np. bezpośrednie przewinienia z rzutu wolnego), ponieważ jest ich o wiele mniej. Zdecydowana większość możliwych naruszeń prowadzi do pośredniego rzutu wolnego, pomimo że przewinienia z bezpośredniego rzutu wolnego są znacznie częstsze.

Szereg innych odpowiedzi skupiało się tylko na przestępstwach z art. 12, jednak są wiele innych, których wynikiem jest pośredni rzut wolny. W tej odpowiedzi postaramy się wymienić je wszystkie w świetle ostatnich zmian w przepisach. Podkreślono istotne zmiany.

Rzut wolny pośredni przyznawany jest drużynie przeciwnej, jeśli:

 • zawodnik tymczasowo poza polem gry (np. W celu leczenia, sprzęt korygujący) wraca na pole gry bez pozwolenia. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym piłka została zatrzymana, gdy gra została zatrzymana (przepisy 3,8 i 4,5) . Jeżeli zawodnik popełnił jakiekolwiek inne wykroczenie z przepisu 12 (np. Faul lub przewinienie), gra jest wznawiana odpowiednim wznowieniem dla tego przewinienia.
 • zawodnik popełnia przewinienie spalone, ingerując w grę, przeszkadzając przeciwnika lub uzyskanie przewagi dzięki byciu na tej pozycji ( przepis 11.2) . Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym zawodnik przeszkadzał lub uzyskał przewagę (do niedawna był wykonywany z miejsca, w którym się znajdował, kiedy piłka była ostatnio dotykana przez drużynę: mate) ( przepis 11.4) .
 • zawodnik gra w niebezpieczny sposób. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym zawodnik zagrał w niebezpieczny sposób ( przepis 12.2) .
 • zawodnik utrudnia postęp przeciwnikowi bez nawiązanie kontaktu. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym przeszkadzano przeciwnikowi ( przepis 12.2) .
 • zawodnik uniemożliwia bramkarzowi wypuszczenie piłki z jego rąk lub kopie lub próbuje kopnąć piłkę, gdy bramkarz jest w trakcie jej wypuszczania. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym nastąpiła próba uwolnienia ( przepis 12.2) .
 • zawodnik popełnia niewłaściwe zachowanie (tj. wykroczenie) bez ponownego wyszczególnienia w innych przepisach. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym zawodnik popełnił niewłaściwe zachowanie ( przepis 12.2) .
 • bramkarz kontroluje piłkę rękami dłużej niż sześć sekund bez wypuszczania piłki. Rzut wolny pośredni wykonuje się z miejsca, w którym bramkarz trzymał piłkę po upływie sześciu sekund ( przepis 12.2) .
 • bramkarz dotyka piłki rękami po wypuszczeniu, a zanim dotknęła innego zawodnika, po celowym kopnięciu go do bramkarza przez kolegę z drużyny lub po otrzymaniu go bezpośrednio z wprowadzenia piłki wykonanego przez kolegę z drużyny. Rzut wolny pośredni wykonywany jest z miejsca, w którym bramkarz trzyma piłkę ( przepis 12.2) .
 • zawodnik stojący wewnątrz pola gry rzuca przedmiotem na jakąkolwiek osobę znajdującą się poza polem gry lub zawodnik rezerwowy lub zmieniony rzuca przedmiotem w przeciwnika stojącego wewnątrz pola gry ( przepis 12.4) . Rzut wolny pośredni wykonuje się z miejsca, w którym znajdowała się piłka w momencie zatrzymania gry. ( przepis 3.5) .
 • zawodnik dotyka piłki po raz drugi, gdy jest ona w grze, zanim dotknie ona innego gracza, po wykonaniu rzutu wolnego, rzutu karnego, wprowadzenia, rzutu od bramki lub rzutu rożnego. Rzut wolny pośredni wykonuje się z miejsca, w którym piłka została dotknięta po raz drugi (przepisy 13.3, 14.2, 15.2, 16.2 i 17.2) . (Jeśli drugie dotknięcie było celowym dotknięciem przez gracza innego niż bramkarz na własnym polu karnym, celowe przewinienie ma pierwszeństwo, a wznowienie jest odpowiednio rzutem wolnym lub karnym).
 • po sędzia zasygnalizował wykonanie rzutu karnego, ale przed jego wykonaniem zawodnik wykonujący rzut karny lub kolega z drużyny zawodnika wykonującego rzut karny popełnia jakiekolwiek przewinienie wymienione w Przepisach, a kolejny rzut nie wchodzi do gry cel. Rzut wolny pośredni pochodzi z miejsca, w którym nastąpiło naruszenie ( przepis 14.2) . (Jeśli obie drużyny naruszą Przepisy pomiędzy sygnałem a kopnięciem, rzut karny jest powtarzany zamiast tego).
 • po zasygnalizowaniu przez sędziego rzutu karnego, rzut karny jest kopnięty do tyłu przez kopacza, wykonawca zwodzi po zakończeniu rozbiegu lub zamiast tego kopnięcie wykonuje jego kolega z drużyny (do niedawna, jeśli piłka wpadła do bramki, rzut karny został wzięty ponownie) . Rzut wolny pośredni jest wykonywany z punktu karnego (tj. W przypadku popełnienia przewinienia) ( przepis 14.2) .
 • zawodnik niesprawiedliwie rozprasza lub utrudnia przeciwnik wprowadzający piłkę lub stoi bliżej niż 2 m od przeciwnika wprowadzającego piłkę, a wprowadzenie kończy się prawidłowo. Rzut wolny pośredni jest wykonywany z miejsca, w którym znajdował się zawodnik popełniający przewinienie ( przepis 15.2) .

Jeśli miejsce rzut wolny pośredni kończy się w polu bramkowym i wykonuje:

 • drużyna atakująca, zamiast tego jest pobierana z najbliższego punktu na linii pola bramkowego, która biegnie równolegle do linii bramkowej.
 • drużyny broniącej, jest pobierana z dowolnego miejsca w polu bramkowym.

( przepis 13.2)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...