Pytanie:
Dlaczego tak wiele organizacji bokserskich i ich różnice?
LudoMC
2012-02-16 02:24:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Natknąłem się na dość imponującą listę organizacji bokserskich ( link do francuskiej strony Wikipedii bez jej angielskiej wersji). Dlaczego istnieje tak wiele organizacji? WBA, WBO, WBC, IBF, IBC, IBO itp.
(Wybierz akronim składający się z 3 lub 4 liter z B , a masz duże szanse na znalezienie jednego z ich imion).

Wygląda na to, że wszyscy biegają równolegle, z własnymi tytułami, ale możemy również zobaczyć, jak bokserzy mogą zdobyć paski z różnych organizacji, takich jak na przykład Jermain Taylor ujednolicenie (myślę, że to właściwy termin) tytułów WBA, WBC, WBO i IBF.

Więc jak te wszystkie organizacje są powiązane? Czy bokser musi wybrać organizację z listy przed walką? Jak to wszystko działa?

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
JW8
2012-02-16 02:37:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten artykuł mówi po prostu:

Dlaczego musimy mieć wszystkie te organizacje bokserskie? WBA, WBC, IBF, WBO, IBO, XYZ itp.? Skąd wiemy, kto jest prawdziwym mistrzem świata. Powodem, dla którego mamy te wszystkie niepotrzebne tytuły, są dwie rzeczy. Pieniądze i kontrola. Opłaty sankcyjne i walka o tytuł nie są tanie dla wojownika. Jeśli więc mogą kontrolować zawodnika, organizacja może decydować o tym, z kim będziesz walczyć dalej.

Polityka bokserska i plany wielkich promotorów boksu są również głównymi czynnikami. Liderzy każdej organizacji bokserskiej mają żywotny interes w utrzymaniu kontroli nad jej tytułami (i związanymi z nimi przepływami pieniędzy) i będą współpracować z promotorami boksu, aby zachować kontrolę nad każdym tytułem.

Zasadniczo każdy boks organizacje prowadzą rankingi dla różnych klas wagowych. Bokserzy mogą rywalizować o jeden lub więcej tytułów w tej samej kategorii wagowej w wielu organizacjach.

W artykule odnotowano również:

Więc kto jest tutaj naprawdę winny? Czy to polityka boksu? Czy to chciwi i marni promotorzy? A co z wieloma organizacjami bokserskimi o nic nie znaczących tytułach? A może to wojownicy, którzy nie chcą walczyć z najlepszymi? Odpowiedź jest na wszystkie powyższe.

#2
-2
Fredinabun
2018-03-26 03:21:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Organizacja działa w taki sposób, że ma system rankingowy, więc aby ułatwić Ci zrozumienie, omówimy na razie tylko jedną organizację. Weźmy pod uwagę W.B.C, mają mistrza świata i listę rankingową. Jeśli jesteś w pierwszej piętnastce, możesz rzucić wyzwanie mistrzowi świata na pojedynek, a sposób, w jaki awansujesz, to walka z innymi wojownikami, którzy są wyżej wymienieni w rankingach. Jeśli dojdziesz do pierwszego miejsca, możesz dostać się na obowiązkową pozycję do walki z mistrzem świata WBC, co oznacza, że ​​musi z tobą walczyć lub zwolnić pas, ale wszyscy bokserzy mogą znaleźć się w rankingach wszystkich innych organizacji i wielu rób to, co daje im większą szansę na walkę o tytuł mistrza świata. Główne 3 organizacje bokserskie to W.B.C, W.B.O i IBF, a 1 zawodnik może mieć wszystkie 3 pasy i może walczyć z pretendentem o wszystkie pasy lub tylko o jeden. Za każdym razem, gdy walczysz o tytuł mistrza świata, musisz zapłacić organizacji, aby kwalifikowała się do tego tytułu, jeśli wygrasz swoją walkę. Wtedy sprawa staje się bardziej skomplikowana, ponieważ masz również I.B.O i W.S.B, ale główna trójka ich nie rozpoznaje, więc powiedzmy, że jestem mistrzem W.B.C, W.B.O i I.B.F, a Twoim mistrzem I.B.O. Nie możemy toczyć walki o zjednoczenie. Teraz pytanie, które chcę wiedzieć, brzmi: w jaki sposób nowa organizacja zostaje uznana przez 3 główne organizacje? to jest coś, czego próbuję się dowiedzieć i jak osoby takie jak I.B.O są rozpoznawane przez świat boksu (czyli zawodnicy)?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...