Pytanie:
Dlaczego słowo Miłość jest używane jako wynik w tenisie?
Greg
2012-02-14 21:16:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie rozumiałem tej formy punktacji. Jakie jest pochodzenie tego „tytułu” partytury.

Zobacz także http://english.stackexchange.com/questions/20733/why-do-they-say-love-fifteen-in-tennis
Dwa odpowiedzi:
#1
+25
Marcus Swope
2012-02-14 21:46:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że trwa debata na temat początku tego terminu.

Jednym z powszechnych wyjaśnień jest to, że zostało zaadaptowane z francuskiego słowa l'oeuf (wymawiane „luff”), które oznacza jajko lub zero . W sportach amerykańskich często używamy podobnego terminu jajko gęsie w odniesieniu do wyniku zerowego.

Słownik Oxfordu również uważa, że ​​termin „Miłość” mogła zostać zaadaptowana z wyrażenia „grać dla miłości [gry]”. Oznacza to, że jeśli nie masz żadnego wyniku, musisz grać z miłości do gry, ponieważ oczywiście nie jesteś zbyt dobry.

„musisz grać z miłości do gry, ponieważ oczywiście nie jesteś zbyt dobry”. Ha! Z pewnością tak jest w przypadku mojej gry w tenisa!
#2
+4
Ram Chandra Giri
2017-11-13 19:50:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia „miłości” w tenisie, niektóre z nich są następujące,

  1. Mniej popularna teoria używa holenderskiego lub flamandzkiego słowa „lof” oznaczającego „ honor." Chodzi o to, że gracz z zerową liczbą punktów gra po prostu o honor - ponieważ z pewnością nie gra o zwycięstwo. Źródło

  2. Inna możliwość pochodzi z holenderskiego wyrażenia iets voor lof doen , które oznacza zrobienie czegoś dla pochwały, sugerując żadnych stawek pieniężnych. (cytowane źródło: Bondt, Cees de (1993) Heeft yemant lust met bal, of met reket te spelen ...? Hilversum: Uitgeverij Verloren str. 10 ) Źródło

  3. Początki użycia słowa „miłość” wynikają z akceptacji faktu, że na początku każdego meczu, gdy wynik jest zerowy, gracze nadal mają „miłość dla siebie ". (cytowane źródło: Collynshum, Cirt Frijk (1971) Brikt noordjest tennis ul areven Kreb .: Steken of en lad Verk s. 132 ) 1st, 2.

  4. Oxford English Dictionary sugeruje, że termin ten może być zakorzeniony w potocznym wyrażeniu „dla miłości”, oznaczającym „bez obstawiania stawek”. Teoria ta odzwierciedla długą historię etykiety i sportowej rywalizacji w sporcie. ŹródłoTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...