Pytanie:
Dlaczego faul bunt przy uderzeniu trzecim kończy się niepowodzeniem?
kmm
2012-02-10 05:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kontynuując „ Dlaczego faul piłka nie liczy się jako trzecie uderzenie?”, rozumiem, że złapane faule i wskazówki dotyczące fauli są liczone jako uderzenie 3. Ale jaka jest logika stojąca za trzecim uderzeniem? strajk faoul bunt bunt? Bunty to jedne z najbardziej ekscytujących gier w baseball. Czy to tylko zachęta do dobrych umiejętności trznadel?

Umiejętność gry? Czy nie pozwoli drużynie na zniszczenie miotacza przeciwnika? Na tym polega piękno sportów wyczynowych. To jeden z wielu powodów, dla których baseball przegrywa z NFL, NBA… piłką nożną.
Właśnie wydarzyło się w 4. grze z serii. Ja też się zastanawiałem, jakie to było uzasadnienie. Ma sens, że trzeci faul bunt liczy się jako strajk, jeśli łatwiej jest trafić bunt. Aha, i powodem, dla którego baseball nie jest tak popularny jak piłka nożna i koszykówka w USA, jest to, że większość ludzi nie pracuje już na lądzie. Nasze ekonomiczne struktury znajdują odzwierciedlenie w naszym sporcie. Rolnictwo bardziej odzwierciedla surowy indywidualizm XIX i XX wieku. Tylko myśl.
Złapane faule nie są uderzeniem trzecim. Są to regularne „wyautowania” (łapania) przypisywane obrońcy, który je złapał, tak jak na terytorium fair.
Po prostu powtórzyło się to w meczu siódmym, dziewiątej zmianie z Cubs w World Series 2016 przeciwko Indianom. Nigdy wcześniej tego nie widziałem!
Jeden odpowiedź:
#1
+26
wax eagle
2012-02-10 19:38:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O wiele łatwiej jest nawiązać kontakt z boiskiem podczas bunt niż zwykłym zamachem. Faul na zasadzie bunt ma zasadniczo na celu przyspieszenie gry i zapobieżenie staraniom pałkarza.

Gdyby pałkarz mógł zawsze uderzać przy drugim uderzeniu, pałkarze tacy jak miotacz i inni kiepscy pałkarze chodziliby znacznie częściej, ponieważ łatwiej jest im nawiązać choćby mały kontakt z przyzwoitym narzutem niż w przypadku miotacz, aby kontynuować wykonywanie uderzeń.

Jako rozszerzenie tej strategii, zespół może wykonać dwa uderzenia wielokrotnie, aby zmusić dominującego miotacza do opuszczenia gry z powodu wyczerpania.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...