Pytanie:
Dlaczego piłki używane w rugby i futbolu amerykańskim mają podobny kształt?
LudoMC
2012-02-10 03:22:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy jest jakiś powód, dla którego rugby i futbol amerykański mają ten (dość nietypowy) kształt piłki?

American football rugby football

Czy mają wspólne korzenie? Czy piłka do futbolu amerykańskiego pochodzi z tej do rugby (która nie ma sznurówek)? Czy jest za tym jakiś akceptowany „dowód”?

Pięć odpowiedzi:
#1
+15
Michael Myers
2012-02-10 03:50:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ futbol amerykański wyewoluował częściowo z rugby 1 , nic dziwnego, że ich kształty są podobne.

Głównym powodem podłużnego kształtu jest umożliwienie noszenia piłki w ręku . Okrągła piłka rzeczywiście dobrze kopie, ale bardzo łatwo ją odrzucić; Podłużna piłka nadal skutecznie kopie i jest znacznie łatwiejsza do uchwycenia.

Futbol amerykański zachował ten sam podstawowy kształt, ale dodał sznurowadła i spiczaste końce, ponieważ obie cechy ułatwiają rzut. Rugby oczywiście nie potrzebuje żadnej funkcji.


1 Zobacz Historia futbolu amerykańskiego w Wikipedii. Jak na ironię, pierwszym meczem futbolu amerykańskiego, w którym wykorzystano podłużną piłkę i można było go nosić, był Harvard vs. McGill, uniwersytet kanadyjski .

W rugby jest znacznie więcej podań niż w futbolu amerykańskim. Dużo łatwiej jest skręcić podłużną piłkę niż okrągłą, która lepiej zachowa swój kierunek. Krótsze podania w rugby nie mają tendencji do używania spirali, ale w celu szybkiego przejścia między plecami kształt piłki znacznie ułatwia osiągnięcie tego celu. Podania w Rugby odbywają się głównie na 2 ręce, podczas gdy w Ameryce jest to jedno
W futbolu celtyckim jest również dużo piłki, ale używa się okrągłej piłki (nieco mniejszej i cięższej niż piłka nożna).
#2
+3
Danger Fourpence
2012-03-25 20:03:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kształt obu jest głównie związany z aerodynamiką. Futbol amerykański musi być rzucany na duże odległości, a kształt piłki pomaga jej utrzymać trajektorię lotu i dzięki temu jest łatwiejsza do rzucenia. Chociaż nie trzeba go rzucać na tak dużą odległość, gra toczy się głównie z rąk do rąk. Nie zgadzam się z Admartianem w tym, że piłka jest podawana znacznie częściej niż kopana. Jako przykład spójrz na ostatni mecz sześciu narodów pomiędzy Walią a Francją, w którym Walia wykonała 164 podania, a Francja 99, w porównaniu do obu drużyn łącznie tylko kopiąc, będąc w posiadaniu piłki 67 razy.

#3
+2
admartian
2012-02-22 07:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są podobni i różni, ponieważ mają podobny rodowód.

Główna różnica polega na ich przeznaczeniu. Futbol amerykański jest głównie przeznaczony do rzucania (stąd węższe punkty końcowe), podczas gdy piłki do rugby są grubsze, ponieważ są równie często kopane, jak są podawane.

#4
-3
Lenape Warrior
2015-10-14 22:52:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto kolejny link, który pokazuje zdjęcia podłużnej piłki indiańskiej… Nadal gramy w tę grę na terenie naszej ceremonii. http://delawaretribe.org/blog/2013/06/27/pahsahman- the-lenape-indian-football-game /

Jednak rugby nie wywodzi się z żadnych rodzimych sportów amerykańskich.
Uważam, że tak jest i że jest to przeoczenie lub całkowite stłumienie historii rdzennej. Te gry były rozgrywane w szkołach przygotowawczych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, które miały silne elitarne powiązania ze swoimi angielskimi korzeniami.
Uważam, że korzenie rugby są tak samo amerykańskie jak Irish Potato
Czy masz jakieś zapewnienia na temat swoich przekonań na temat korzeni rugby? Możesz również dodać do swojej poprzedniej odpowiedzi, edytując ją. https://sports.stackexchange.com/help/editing
#5
-4
Lenape Warrior
2015-10-14 22:49:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zobacz poniższy link do pochodzenia podłużnej piłki w rodzimym futbolu amerykańskim na wieki przed myśleniem o współczesnej piłce nożnej lub europejskim rugby. http://lenapelady.tripod.com/football.html

Podobnie jak Lacrossse, rugby i piłka nożna to adaptacje gier indiańskich.

Witamy w Sports SE. „Zachęcamy do umieszczania linków do zewnętrznych zasobów, ale proszę dodać kontekst wokół linku, aby inni użytkownicy mieli pojęcie, co to jest i dlaczego się tam znajduje”. https://sports.stackexchange.com/help/how-to-answer
Czy autorzy tego artykułu (i ty) nadużywają słowa „podłużne” na oznaczenie „spłaszczonej sferoidy”, czy jest to faktycznie dowód * przeciwko * Twojemu twierdzeniu?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...