Pytanie:
Czy możesz grać w obronie strefowej w NBA?
Marcus Swope
2012-02-10 00:15:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pamiętam, że w „dawnych czasach”, jeśli sędzia złapał drużynę grającą w obronie strefy, to gwizdał, aby przerwać grę i zawołać „Nielegalną obronę”.

Dawno nie widziałem tego faulu, więc nie jestem pewien, czy dzieje się tak dlatego, że drużyny stały się mądrzejsze i przestały grać w strefie, czy też zmieniły się zasady.

Ponadto zauważyłem coś, co wydaje się być nowszym faulem „Trzy sekundy w obronie”, w którym jeśli obrońca stoi na linii przez 3 sekundy, to jest to faul, który daje drużynie przeciwnej jeden rzut wolny i piłka z powrotem. Czy jest to jakaś zasada zastępcza?

Musiałbym przeprowadzić pewne badania, ale rozumiem, że strefa jest teraz dozwolona w jakiejś formie.
Może po prostu ta strefa nie działa już przeciwko graczom NBA. Obrona strefowa daje dużą swobodę z dala od obręczy, a po prostu nie możesz pozwolić graczom kalibru NBA siedzieć na linii za 3 punkty bez przeszkód.
Trzy odpowiedzi:
#1
+23
Michael Myers
2012-02-10 00:44:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obrona strefowa nie jest wyraźnie zabroniona, ale jeśli obrońca znajduje się na linii, nie chroniąc gracza ofensywnego, obowiązuje kara trzech sekund obrony.

Z Zasad NBA:

Rozdział VIII - Defensywna reguła trzech sekund

a. Liczenie rozpoczyna się, gdy drużyna atakująca jest w posiadaniu piłki w przedniej części boiska.
b. Każdy zawodnik obrony, który znajduje się na 16-stopowym torze lub w obszarze rozciągającym się 4 stopy poza linię końcową toru, musi aktywnie bronić przeciwnika w ciągu trzech sekund. Aktywna gra w obronie oznacza znajdowanie się w zasięgu ręki gracza ataku i na pozycji obronnej.
c. Każdy zawodnik obrony może grać dowolnym graczem ofensywnym. Obrońcy mogą zagrać w podwójną drużynę dowolnego gracza.
d. Liczenie trzech sekund w obronie zostaje zawieszone, gdy: (1) następuje próba do kosza z gry, (2) następuje utrata kontroli nad drużyną, (3) obrońca aktywnie strzeże przeciwnika lub (4) obrońca całkowicie oczyszcza Pas o długości 16 stóp.
e. Jeśli obrońca broni zawodnika z piłką, może on znajdować się na linii 16 stóp. Obrońca nie musi znajdować się w aktywnej pozycji obronnej / dystansowej broni. Jeśli inny obrońca aktywnie strzeże gracza z piłką, pierwotny obrońca musi aktywnie bronić przeciwnika lub opuścić linię 16-stopową. Gdy zawodnik ataku poda piłkę, obrońca musi aktywnie strzec przeciwnika lub opuścić linię 16-stopową.
KARA: Faul techniczny zostanie orzeczony. Drużyna atakująca zachowuje posiadanie na przedłużeniu linii rzutów wolnych. Zegar czasu akcji powinien pozostać taki sam, jak wtedy, gdy gra została przerwana lub ustawiona na 14 sekund, w zależności od tego, która z tych wartości jest większa.

Oznacza to, że strefa w stylu college'u nie jest możliwa, ale strefa bardziej ograniczona. Można to zrobić. Zwykle jest to tylko zmiana tempa, a nie obrona bazy.

lepsza odpowiedź niż moja - wskazuje bezpośrednio na regułę NBA. +1, gdy jutro będę mieć więcej głosów.
#2
+5
JW8
2012-02-10 00:45:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według Wikipedii, NBA zezwoliła na obronę strefową począwszy od sezonu 2001-2002:

NBA obecnie zezwala na używanie stref; jednakże zespoły generalnie nie używają ich jako podstawowej strategii defensywnej i żadna strefa obrony nie może mieć niestrzeżonego obrońcy na linii rzutów wolnych (naruszenie tego skutkuje defensywnym trzysekundowym błędem, który jest faulem technicznym). / p>

#3
+4
julesanchez
2012-02-10 20:28:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, jest to dozwolone, nawet jeśli nie jest często używane.

Na przykład podczas ostatnich finałów NBA, Dallas Mavericks często używali obrony strefowej przeciwko Miami Heat. To był jeden z powodów zwycięstwa Mavericks wraz z kiepskimi statystykami Lebrona Jamesa w finale (ale nie jedynym).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...