Pytanie:
W koszykówce NCAA co to znaczy być 1 i 1?
chrisjlee
2012-02-12 07:34:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trochę nie znam złych zasad. Popraw mnie, jeśli moje założenie jest błędne. Więc drużyna musi oddać określoną liczbę fauli o połowę, zanim osiągnie 1 i 1?

Czy to oznacza, że ​​każdy punkt lub rzut wolny to 1 punkt?

Jeden odpowiedź:
#1
+13
corsiKa
2012-02-12 09:15:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1 i 1 oznaczają, że zamierzasz wykonać rzut wolny, a jeśli to zrobisz, wykonasz kolejny rzut wolny.

Jeśli chodzi o bycie „w 1 i 1” oznacza to, że jeśli popełnisz faul niezwiązany z rzutem karnym, zamiast tego, że przeciwnik po prostu dostanie piłkę, będzie mógł strzelić 1 i 1. Jeśli masz wystarczająco dużo fauli, wychodzisz z 1 i 1, a oni po prostu zaczynają strzelać 2 rzuty wolne za każdym razem.

Pomysł polega na tym, że na początku dostajesz kilka fauli typu „daj mi”, do 6. W siódmym miejscu druga drużyna strzela 1 i 1. Nazywa się to „premią”. Za 10 miejsce za każdym razem oddają 2 rzuty wolne. Nazywa się to „podwójnym bonusem”.

W NBA, gdzie oczekuje się, że będziesz grać więcej w ramach zasad (z wyjątkiem podróży, które wydają się już nie istnieć, ale to kolejny rant). nie jest „bonusem”. Przechodzi bezpośrednio do podwójnej premii, zaczynając od piątego faulu lub drugiego faulu w ostatnich dwóch minutach tercji, jeśli drużyna nie brała już udziału w premii. źródło

Może to odegrać dużą rolę pod koniec okresu. Jeśli jesteś na dole, faulowanie jest znacznie bardziej niebezpieczne, ponieważ spowoduje to, że przeciwnik będzie dalej na prowadzeniu. Lub, jeśli jesteś na górze, twój przeciwnik będzie miał szansę nadrobić zaległości. Niestety, w krótkim czasie faule są właściwie jedynym mechanizmem zatrzymującym zegar. Więc jeśli piłka zostanie skradziona, a druga drużyna zamierza ją przetoczyć po boisku w celu wykonania lay-upu, jedyną opcją może być „przypadkowe” sfaulowanie go, na przykład sięgnięciem ręki lub lekkim kontaktem cielesnym. To przynajmniej usuwa gwarancję lay-upów i oszczędza cenne sekundy poza zegarem, ale stawia Cię dalej na premię lub podwójną premię, więc rzeczywiste przypadkowe faule są bardziej karane.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...