Pytanie:
W jaki sposób posiadanie wyznacznika tempa pomaga ustanowić rekord?
Fillet
2012-02-13 00:19:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często wskaźniki tempa są używane do ustawiania odpowiedniego tempa, aby pomóc pobić rekord.

Dla rowerzystów istnieje oczywista przewaga fizyczna w bieganiu w grupie, ponieważ ci w środkowej / tylnej części grupy mają mniejszy opór wiatru. Czy są podobne korzyści dla biegaczy długodystansowych?

A może jedyna korzyść jest psychologiczna, ponieważ nie musisz martwić się o czas?

Czy jest inny powód (y)?

Cztery odpowiedzi:
#1
+8
geoffc
2012-02-13 07:34:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na najwyższym poziomie osoba wyznaczająca tempo pomaga upewnić się, że dokładnie zrealizują swój plan na wyścig. Osoba ustawiająca tempo ma biec w bardzo określonym tempie (lub schemacie tempa).

To pozwala biegaczowi na najwyższym poziomie po prostu podążać za nim i mniej martwić się o tempo, a skupić się na własnym wyścigu.

Jest pytanie Strategia tempa w maratonie pytający o strategię tempa.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w biegach długodystansowych, odpowiedź dla światowej klasy profesjonalisty jest inna dla groupera wiekowego, a inna dla osoby, która właśnie tam jest, aby ukończyć lub nawet wziąć udział w osobistym wyścigu.

Zawodnik na najwyższym poziomie będzie miał plan, w jaki sposób chce osiągnąć swój cel. Być może trochę szybciej w pierwszej połowie lub wolniej. Cokolwiek zdecydują oni i ich trener. Ustawienie tempa pozwala im trzymać się tego planu.

#2
+8
Mike Hedman
2012-02-13 07:33:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bieganie (blisko) za kimś, tak jak podczas jazdy na rowerze, może przynosić fizyczne korzyści, zwłaszcza jeśli jest wietrzny dzień.

Zwykle opiekunowie nie mogą oferować korzyści materialnych (noszenie wody, muling, jak mówimy, lub bieganie do przodu jako wiatr). Więc w większości przypadków jest to czysto psychologiczne.

W niektórych wyścigach ultramaratońskich pacery oferują również pewien stopień bezpieczeństwa, ponieważ wyczerpani biegacze przebywający w nocy mogą się zgubić lub zemdleć itp. a czysta głowa w pobliżu może być bardzo ważna.

Myślę, że to zależy od kalibru zawodnika. Najlepsi, najlepsi, najlepsi zawodnicy, bijący rekordy świata, używają ich inaczej niż inni.
#3
+5
Gabriel Solomon
2012-02-13 04:11:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główna korzyść ma charakter psychologiczny, ale nie dlatego, że martwisz się o czas. Posiadanie kogoś przed sobą motywuje Cię do szybszego biegania i dotrzymywania mu kroku.

#4
+5
Jonathan
2012-02-16 02:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z własnego doświadczenia stwierdziłem, że osoba nadająca tempo jest niezwykle pomocna. Miałem wyścig w liceum, w którym próbowałem przełamać milę 5 minut jako student drugiego roku. Mój najlepszy wynik to niskie 5, ale bliżej 5:10 niż 5 mb. Jeden z moich znajomych, ówczesny senior i najlepszy długodystansowiec w drużynie i być może w stanie, zgodził się mi pomóc i wyznaczył mi dobre tempo. Z tym celem weszliśmy do wyścigu i przez pierwszą połowę byliśmy na dobrej drodze. Został ze mną jeszcze tylko przez jedno okrążenie, zanim wystartował, aby wygrać wyścig, przez większość wyścigu zajmowaliśmy drugie i trzecie miejsce, a jeden facet wyprzedził nas około 50-100 metrów. Zanim mnie opuścił, czułem się zmęczony, ale wiedziałem, że tempo jest wykonalne i stałe. Wystartował, a ja starałem się utrzymać tempo najlepiej jak potrafiłem, ale cofnąłem się trochę i skończyłem tylko kilka sekund powoli. Wydaje mi się, że nie udało mi się, ponieważ przestałem wierzyć w siebie, że utrzymam tempo i będę w stanie utrzymać prędkość. I tak, umówiliśmy się wcześniej, że jeśli ktoś przed nami na ostatnim okrążeniu wystartuje po nim - mecz był punktowany i chcieliśmy zdobyć punkty.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...