Pytanie:
Jakie zalety zapewnia miękki putter?
wax eagle
2012-02-10 20:06:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem miękkie putters reklamowane na stronach internetowych poświęconych disc golfowi oraz w sklepach. Jakie zalety zapewnia miękki elastyczny putter? Słyszałem, że lepiej „chwytają za łańcuchy”, ale co to właściwie oznacza. Czy jest jakieś wyjaśnienie z fizyki, czy to tylko szum reklamowy?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
corsiKa
2012-02-16 07:53:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyczepność jest trochę myląca, ale z daleka tak to wygląda.

Posiadanie bardziej miękkiego materiału na putter (lub naprawdę jakikolwiek dysk, ale spodziewasz się tylko tego miotaczem) powoduje, że więcej energii trafia do łańcucha, a mniej energii z powrotem do dysku. Im więcej energii w dysku, tym dalej pójdzie. Albo zepchnie łańcuch z drogi i przeleci obok niego, albo uderzy w łańcuch i odbije się do tyłu. Tak czy inaczej, pójdzie gdzieś indziej niż to, gdzie jest - ale teraz uderza w łańcuch i chciałbyś, żeby został tam, gdzie jest !!

Wyobraź sobie, że strzeliłeś piłką pingpongową w łańcuch - odbijałby się prawie za każdym razem (zakładając, że możesz uderzyć w coś). Ale jeśli rzuciłeś poduszkę, istnieje duża szansa, że ​​zostanie.

Oczywiście ani piłeczki do ping-ponga, ani poduszki nie są zalecane do gry w disc golfa, ale ilustrują fizykę. Miękkie materiały pochłaniają / przenoszą energię zamiast odbijać się.

#2
+2
Kevin King
2014-12-23 10:43:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dave Feldberg poleca sztywny putter (w tamtym czasie zachęcał do używania KC Pro Aviar ze względu na sztywność) z tego samego powodu, z którego Rob wspomniał powyżej - wypuszczenie.

Kiedy masz Twój miotacz w dłoni, nie powinno być żadnych odchyleń na płycie lotu. Gumowaty putter znacznie łatwiej ulegnie naciskowi na górze i na dole (wyobraź sobie falujący chips ziemniaczany zamiast płaskiego), a po zwolnieniu krążka naturalna gumowatość sprawi, że dysk powróci do swojej pierwotnej pozycji, zmieniając leci tak nieznacznie.

To prawda, gdyby oba dyski miały tę samą dokładną ścieżkę lotu, bardziej miękki putter lepiej rozproszy energię dysku uderzającego w łańcuchy, ale jesteś bardziej prawdopodobnie uzyska spójne uwalnianie dzięki sztywniejszemu plastikowi.

#3
+1
Rob
2012-05-31 00:07:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię patrzeć na to z innej perspektywy. Kiedyś używałem bardziej miękkich putterów, dzięki czemu czułem się bezpieczniej i rzadziej wypadałem. ale wydanie nie było spójne. Zmieniłem putter na twardszy (tej samej formy) i stałem się znacznie mocniejszym puttem. chwytanie łańcuchów może być niewielką korzyścią, ale ważniejsza jest trasa lotu.

#4
  0
majorb87
2013-07-15 00:57:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam problem z analogią piłki do ping-ponga i poduszki. Piłeczka do ping-ponga jest lekka i ma znacznie mniejszą gęstość niż twardy dysk golfowy, a poduszka (nawet rozmiar dysku golfowego) ma o wiele więcej wytrzymałości niż guma na miękkim miotaczu. Porównanie tych dwóch wydaje się niesprawiedliwe. Osobiście używam miotacza z twardego plastiku i rzadko odbijam inne niż strzały, które przecinają zewnętrzną część łańcuchów. Jednak mój kumpel używa miękkiego miotacza wibram i wydaje się, że odbija się on dość regularnie na tym samym typie kontaktu z łańcuchem, który umieszcza mój twardy putter w koszu. Przynajmniej tak mi się wydaje. Myślę, że nie wielu zawodowców używa miękkich putterów. Jeśli to prawda, prawdopodobnie istnieje dobry powód. Ciekawie byłoby uzyskać opinię specjalisty na ten temat.

Witamy w Sports.se. Chociaż zgadzam się, że tak może być (nie jestem pewien, czy argument poduszka / pingpong jest dobry), nie udało Ci się podać realnej alternatywy, która sprawia, że ​​jest to coś mniej niż odpowiedź.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...