Pytanie:
Czy dwie drużyny z tej samej ligi mogą zostać wylosowane w tej samej grupie Ligi Mistrzów?
musefan
2016-02-04 23:24:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłem pewien, że odpowiedź na moje pytanie brzmi „nie”, ale nie mogę znaleźć żadnych konkretnych środków, aby to potwierdzić.

Czy jest możliwe, aby dwie drużyny z tego samego kraju? ligi, która ma być wylosowana do gry przeciwko sobie w tej samej grupie Ligi Mistrzów?

Trzy odpowiedzi:
#1
+10
Reinstate Monica 2331977
2016-02-05 09:53:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA 2015/16 dwie drużyny z tej samej ligi krajowej nie mogą zostać wylosowane do gry w tej samej grupie. Ponadto dwie drużyny z tego samego związku narodowego (nawet jeśli są w różnych ligach krajowych, np. Premier League i Football League Championship) również mogą nie grać w tej samej grupie.

From the Regulamin Ligi Mistrzów UEFA 2015/16 (pdf), s. 22:

Artykuł 16 System meczowy - faza grupowa

16.01 Po zakończeniu baraży pozostałe 32 kluby zostają podzielone na osiem czteroosobowych grup zgodnie z Pkt 13.05. Kluby z tego samego związku nie mogą zostać wciągnięte do tej samej grupy.

Dotyczy to również rozgrywek Ligi Europejskiej UEFA. Zobacz Reguły Ligi Europy UEFA, _Artykuł 15, System meczów - faza grupowa_ [http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Download/Regulations/uefaorg/Regulations/02/23/69/59/2236959_DOWNLOAD.pdf]
Wielkie dzięki, jak wspomniałeś o play-offach, czy wiesz, czy byłoby możliwe, aby dwie drużyny z tego samego związku narodowego mogły grać ze sobą w barażach?
W regulaminie nie ma żadnej wzmianki o tym, aby temu zapobiec, ale jest to niemożliwe, biorąc pod uwagę sposób podziału miejsc w eliminacjach i barażach. Istnieją dwie drogi przez rundy kwalifikacyjne i rundy play-off, a obecnie związek może mieć tylko jedną drużynę, która wchodzi na każdą trasę, jak można zobaczyć tutaj http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2016/accesslist/ index.html
#2
+5
Don_Biglia
2016-02-05 14:25:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy to nadal możliwe, ale w fazie grupowej 2005/2006 Ligi Mistrzów zarówno Chelsea, jak i Liverpool były w grupie G wraz z Betis Sevilla i Anderlechtem.

Było to możliwe, ponieważ Liverpool stracił ochronę, ponieważ nie skończył na kwalifikacyjnej pozycji w lidze, ale wygrał CL rok wcześniej.

To dobra uwaga, jeśli zwycięzca poprzedniego sezonu jest traktowany jako przypadek specjalny „niezwiązany z federacją”, przypuszczam, że nie będzie uważany za kolidującego z żadnym innym zespołem w swojej lidze / związku. Byłoby jednak wspaniale znaleźć odniesienie, które udowodni, że jest to dobre lub złe dla obecnych standardów
#3
-3
Michael
2016-08-26 17:52:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy kluby tej samej ligi lub związku zostaną wylosowane w tej samej grupie, nie mogą grać przed potwierdzeniem przez Radę Mistrzów ,,,

Ta odpowiedź wymaga wyjaśnienia i linku zawierającego odniesienie do jej kopii zapasowej, w przeciwnym razie może zostać usunięta.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...