Pytanie:
Jak w krykiecie decyduje się, od którego końca rozpocząć mecz?
Peter Eisentraut
2012-02-11 02:07:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku krykieta, jak decyduje się, od którego końca rozpocząć mecz? Czy to jest konwencja na parterze, decyzja arbitrów czy któregokolwiek z kapitanów? Czy każdy innings musi koniecznie zaczynać się od tego samego końca?

Ładne pytanie, we wszystkich instrukcjach mówi, że zaczynasz od „końca kręgli”, ale nie wyjaśnia, od którego końca zaczynasz grać w kręgle. Domyślam się, że w większości przypadków jest to koniec pawilonu.
Co się stanie, jeśli pawilon będzie w Midwicket? ;)
Siedem odpowiedzi:
#1
+20
rest_day
2012-02-20 21:56:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kapitan boiska decyduje, od którego końca chce rozpocząć mecz i informuje odbijających, którzy następnie decydują, kto będzie walczył z pierwszą piłką.

Zwykle decyduje o tym preferencje gracza, który będzie grał jako pierwszy.

[wymagany cytat]
Jak wspomniano w ZVenue, nie ma pisemnych zasad dotyczących tego. Przywilejem drużyny terenowej jest decydowanie, od którego końca chce zacząć.
Ostatnia część pierwszego zdania jest nieprawidłowa. Sami odbijający nie decydują, kto stanie przed pierwszą piłką. Ktokolwiek odbijający jest wyznaczony jako nr 1 w kolejności odbijania (którą sędziowie otrzymają na początku meczu), _ zawsze_ będzie twarzą do pierwszej piłki.
@spiceyokooko: To jest nieprawidłowe. Kolejność odbijania nie jest ustalana na początku meczu.
@PeterEisentraut Kiedy zapadła decyzja?
@spiceyokooko: To ten, kto stoi przed pierwszą piłką lub wchodzi jako następny po zwolnieniu. Nie musisz nikomu wcześniej mówić.
+1, aby odpowiedzieć. Jest poprawna. Widziałem, jak Lasith Malinga zmieniał swój koniec po raz pierwszy. Sędziowie musieli się przenieść. Ponadto najpierw decyduje się melonik, a następnie otwieracze decydują między sobą, kto zdobędzie pierwszą piłkę.
#2
+9
Unsliced
2012-02-14 20:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma przepisów, które regulowałyby ten punkt.

Większość zawodów ma lokalne zasady dotyczące punktów, w których przepisy nie zawsze są jasne (np. liczba overów, limity czasowe itd.). Mogą więc chcieć zdefiniować koniec początkowy (lub - przez wprowadzenie - koniec gry z ograniczoną liczbą dogrywek): jeśli tak, osoby odpowiedzialne za zasady tych zawodów mogą chcieć przepisać. (Zauważ, że w większości halowych wersji gry, grając w umiarkowanie dużych salach gimnastycznych, cała gra w kręgle odbywa się z jednego końca, a batsmani zmieniają końce po zakończeniu każdego z nich).

Z pewnością w praktyce kapitan pola nominuje swojego melonika. Zwykli melonikowie zaznajomieni z ziemią zwykle mają preferowany koniec, z którego chcą zagrać, a prawo byłoby niewłaściwe, gdyby bez ważnego powodu uchybiły one życzeniom kapitana. Podobnie niektórzy odbijający otwieracze lubią brać pierwszą piłkę i przełączają się, jeśli starszy mężczyzna ma takie preferencje.

Z pewnością prawo milczy na temat tego, co powinno się stać w sporze. Przypuśćmy, że kapitan pola chce, aby Bowler A rzucił pierwszą piłkę Batsmanowi Z, ale odbijający Y chce walczyć z nim. W przepisie 42.2 stwierdza się, że sędziowie są jedynymi sędziami uczciwej i niesprawiedliwej gry, więc interweniowaliby, gdyby poczuli, że którakolwiek ze stron próbowała zmanipulować określonego napastnika twarzą (lub nie) do pierwszej piłki. Czytając między wierszami prawa, życzenia odbijającego będą miały pierwszeństwo, ponieważ jeśli wybrali końce, strona pola byłaby winna marnowania czasu, gdyby zdecydowała się zmienić tożsamość melonika (patrz przepisy 42.9, strona z pola & 42.10 - marnowanie czasu odbijających) lub koniec, z którego skoczył. W takiej sytuacji większość sędziów powiedziałaby kapitanowi pola, aby zajął się tym. Odbijający mają cieńszy koniec tego konkretnego klina, ponieważ kapitan polowy zawsze może zamienić swoje kręgle w sposób, który według niego najbardziej ich irytował i wprawiał w zakłopotanie.

W praktyce osoba z otwierającej pary, która planuje odebrać pierwszą piłkę, sprawdza z sędziami / kapitanem boiska, który gra w kręgle iz której strony; odmowa ujawnienia jest prawie niespotykana.

Czy miałbym rację podsumowując tę ​​odpowiedź jako: „Jeśli organizatorzy zawodów chcą decydować o zakończeniu, mogą, a jeśli nie, to strona startująca wybiera początek”?
@Fillet W zasadzie. W praktyce większość boisk ma tradycyjną końcówkę otwarcia, aw przypadku gier transmitowanych w telewizji zostanie to również wcześniej uzgodnione z nadawcą.
Otwierający odbijający skieruje się do końca, na którym stoi bramkarz.
@DavidWallace tego nie ma w prawie;)
Nie ma tego konkretnie w zasadach, prawda. Mogę sobie wyobrazić sytuację, w której drużyna w polu czeka, aż dwaj odbijający osiądą na swoich końcach; potem bramkarz i wślizgi biegną na drugi koniec boiska, a melonik rzuca z nieoczekiwanego końca. Twierdziłbym, że stanowi to „naruszenie ducha gry”, zgodnie z przepisem 42, część 18. Ale nie wiem dokładnie, co z tym zrobią sędziowie.
@DavidWallace Wydaje mi się, że odbijający wciąż mogą zmieniać cele. Mogą to robić, dopóki sędzia nie wezwie gry, a kiedy to zostanie zrobione, nawet strona z pola nie może zmienić końców. Melonik będzie również na szczycie rozbiegu, gdy zostanie wywołana gra.
@rest_day dokładnie - ogólnie strona gospodarzy wskazuje, czy istnieje tradycyjny koniec, od którego zaczyna się tradycyjna strona, strona kręgle będzie miała tendencję do tego, a następnie wskaże odbijającym, od którego zaczną, a następnie odbijający zdecydują, kto będzie walczył pierwsza piłka. Jeśli dojdzie do nieporozumienia, dwaj kapitanowie będą musieli zdecydować, ale w pewnym momencie sędziowie wkroczą, stukną o kilka głów, a następnie zaczną działać.
@Unsliced Dobrym przykładem mogą być Lordowie. Przyjęta mądrość polega na tym, że twój najlepszy melonik, który będzie również grał jako pierwszy, będzie grał po zboczu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu kapitan pola chciał, aby jego najlepszy melonik rzucił się na zbocze, ma prawo rozpocząć postępowanie od drugiego końca. Nie sądzę, żeby doszło do sporu, ponieważ odbijający będą wiedzieć, zanim wykonają strajk, od którego końca gra się rozpocznie i odpowiednio zajmą pozycje.
#3
+4
Marcus Swope
2012-02-14 04:00:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W żadnym wypadku nie jestem ekspertem od krykieta, ale ta strona wydaje się sugerować, że melonik określa zakończenie gry w kręgle na podstawie swojej techniki, preferencji i odmian indywidualnego boiska.

W zależności od różnic w wysokości melonik wybiera swój koniec.

Ponieważ drużyna, która rzuca jako pierwsza, jest określana przez kapitana, który wygrywa rzut monetą, wygląda na to, że wygrana w rzucie monetą może mieć znaczną przewagę strategiczną, wybierając drugą pozycję i pozwalając melonikowi na wybranie jego końca.

Raczej odkładanie drugiej połowy, abyś mógł złapać wiatr w futbolu amerykańskim.
Nie jestem jednak pewien, czy melonik / kapitan decyduje, od którego końca rozpocząć grę. Odnosi się to do tego, że melonik poinformuje kapitana, z którego z dwóch końców woli grać w kręgle podczas gry.
Wygrana w rzucie i mrugnięciu / kręgle ma wiele ogromnych potencjalnych korzyści (może warto zadać nowe pytanie), ale początek to bardzo drobna sprawa. Niezależnie od tego, od którego końca zacznie się pierwszy melonik, następny melonik rozbije drugi z drugiego końca 5 minut później.
W grze z ograniczoną liczbą overów koniec ostatniego overa może dać pewną przewagę (być może pas jest bliżej jednej strony boiska, mając znacznie krótsze granice w porównaniu z drugą, co czyni go preferowanym dla drużyny z przeważnie leworęcznymi lub praworęcznymi odbijającymi. ) w takim przypadku pierwsze over * mogłoby * być lepsze. Ale tak, w porównaniu do rzutu i tego wyboru, jest to znacznie mniej ważne.
#4
+2
ZVenue
2012-02-23 02:35:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma ustalonych zasad w tym zakresie. Tak to się dzieje w prawdziwym świecie. Kapitan Fielding oczywiście decyduje, który z dwóch meloników rozpocznie rozgrywkę. Następnie rozmawia z dwoma melonikami i pyta ich o preferencje. Starszy melonik lub melonik, który zacznie pierwszy (w niektórych przypadkach) będzie miał wybór jako pierwszy. Rzadko dochodzi do konfliktu, ponieważ zazwyczaj meloniki są w stanie szybko pójść na kompromis, jeśli dojdzie do sporu.

#5
+2
Rohit Vipin Mathews
2012-03-22 23:41:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Decyduje o tym kapitan pola lub melonik, który wybija pierwszą piłkę w meczu. Najczęściej branym pod uwagę czynnikiem jest kierunek wiatru. Sędziowie nie mówią wprost nic o zakończeniu, od którego rozpoczyna się gra. Nie ma na to żadnej reguły. Może ludzie, którzy napisali podręcznik, mogli pomyśleć, że jest to pomniejsza część Gry.

#6
+1
Ram Chandra Giri
2018-01-20 17:04:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cytując Billa Frindalla, znanego również jako Bearded Wonder z tego artykułu BBC.

Na początku każdej rundy meczu Kapitan polowy decyduje, od którego końca rozpocznie się gra. Zwykle dokonuje tego wyboru we współpracy ze swoimi otwierającymi melonikami.

Kiedy zdecydują oni o swoich indywidualnych preferencjach końcówek, kapitan decyduje następnie, z którym melonikiem chce otworzyć, a to zadecyduje o wyborze zakończenia.

Tak więc preferowanie meloników otwierających pomoże kapitanowi pola w określeniu, od którego końca rozpocznie się gra.

#7
+1
Priya Verma
2018-05-05 13:33:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Decyduje o tym kapitan drużyny polowej i sam melonik.

Kilka kluczowych punktów, które należy wziąć pod uwagę, gdy melonik wybiera koniec, to: -

Strumień wiatru: - , który wspomaga melonik swing. Wybiera, czy chce uderzyć w wiatr, czy pod wiatr. Oba bardzo pomagają w poruszaniu się piłką.

Najdłuższa strona boiska: - normalnie widzimy to, gdy spinner rozpoczyna atak. Kapitan drużyny boiskowej zazwyczaj wybiera najdłuższą granicę boczną po stronie nóg praworęcznego odbijającego.

Ilość trawy na boisku: - Czasami trawa na boisku zmienia się z jednego końca na drugi. W tym przypadku szybki melonik wybiera koniec z pokryciem trawą, aby rozpocząć atak (uważam, że najlepszy melonik w drużynie zagra jako pierwszy).

Przesąd: - Niewielu meloników jest przesądnych, wybierają koniec, który jest z dala od pawilonu lub innego znaku.

więcej z mistrzostw świata w ICC: -To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...