Pytanie:
Dlaczego drafing jest dozwolony na rowerze podczas triathlonu olimpijskiego, a nie inaczej?
geoffc
2012-02-14 05:48:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dystans olimpijski (lub międzynarodowy) triathlon to 1500 m pływania, 40 km na rowerze, 10 km bieg.

Jednak gdy bierzesz udział w kwalifikacjach lub na igrzyskach olimpijskich, jest to projekt legalny. W przypadku gdy wszystkie tri tego dystansu, na jakim kiedykolwiek ścigałem się (ponieważ nigdy nie będę wystarczająco szybki, aby się zakwalifikować), nie są legalne w drafcie.

Skąd ta różnica?

Trzy odpowiedzi:
#1
+16
Mike Hedman
2012-02-14 11:19:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ pływanie jest tak krótkie, nie da się uniknąć gromadzenia się ludzi na początku roweru. A potem rower nie jest wystarczająco długi, aby rozłożyć paczki.

W wyścigach rekreacyjnych organizatorzy wyścigów generalnie wolą zabronić draftu ze względów bezpieczeństwa. W rzeczywistości ich ubezpieczyciele prawdopodobnie nakazują to. To niebezpieczne mieć grupę nowicjuszy próbujących wziąć udział w olimpijskim wyścigu na odległość. Dla profesjonalistów to nie jest takie ważne.

#2
+6
Glenn Gervais
2013-01-04 23:36:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku grup wiekowych generalnie (jest ich kilka, ale niewiele) nie jest dozwolone w żadnym triathlonie, nawet triathlonowym na dystansie olimpijskim.

Zawodnicy Elite / Pro na torze ITU World Cup są pozwolił na szkic, aby wyścig był bardziej przyjazny dla widzów i telewizji. Jest to również powód, dla którego zwykle są to tory z wieloma okrążeniami, zazwyczaj można zobaczyć pływanie na dwóch okrążeniach (z krótkim biegiem między okrążeniami), 6 do 8 okrążeń na rowerze, 4 okrążenia. Zobaczysz także miejsca siedzące na stadionie w pobliżu przejścia, a zawodnicy przejeżdżają na każdym okrążeniu motocykla i biegną.

#3
+5
Saariko
2012-02-14 15:09:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to bardziej związane z bezpieczeństwem niż z odległością / typem. Ważną rolę odgrywa również topografia kursu. Jeśli trasa jest bardziej miejska, drogi / ulice / chodniki - jest bardziej prawdopodobne, że zakreślenie będzie zabronione, ponieważ prawdopodobieństwo wypadku jest większe.

Istnieje wiele wyścigów o długości olimpijskiej, które pozwalają na drafting.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...