Pytanie:
Które maratony przebiec?
Tonny Madsen
2012-02-17 01:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od wielu lat jednym z moich głównych marzeń związanych z bieganiem jest przebieg Maratonu Nowojorskiego - mosty, ludzie i wspaniałe tło. Ale ostatnio dowiedziałem się, że „ standardy czasowe kwalifikacji ” dla biegu zostały zmienione, więc naprawdę nie mam szans, żebym tam pojechał ...

Pytanie brzmi więc , do których maratonów powinienem dążyć, jeśli nie do Nowego Jorku? Jakie są wielkie maratony, które trzeba zrobić, jeśli to możliwe? Podobnie jak te prawie niemożliwe, takie jak Marathon des Sables lub Antarctic Ice Marathon? Albo w dużych miastach w Londynie, Chicago, Berlinie, czy gdziekolwiek? Albo te piękne, jak Jungfrau i Wielki Mur?

Szukam rekomendacji dla maratonów od osób, które mają z nimi doświadczenie z pierwszej ręki.

Szukam scenerii i tras, które nie zawierają zbyt wielu wzniesień (będąc z Danii - płaskie, płaskie, płaskie - po prostu bardzo źle mi idzie :-)). Wolę, aby obiekty były dobrze zorganizowane ze stabilną historią ... I nic, co wymaga czasów kwalifikacyjnych mniej niż 3:30 ...

Do tej pory prowadziłem wiele lokalnych biegów - głównie w połowie Maratony - a jest ich wiele, jak pokazuje ta lista - ale teraz chciałbym „spróbować” czegoś innego.

Mogę znaleźć wiele list z maratonami w Internecie ... Za dużo naprawdę ... To bardzo utrudnia wybór.

Przebiegnięcie maratonu nowojorskiego jest możliwe, nawet jeśli nie możesz spełnić wymagań kwalifikacyjnych - to tylko dla gwarantowanego wejścia. Rejestrujący, którzy nie spełnią wymagań kwalifikacyjnych, biorą udział w loterii, w której losowana jest określona liczba, aż do osiągnięcia limitu. Istnieją również organizacje charytatywne, z którymi możesz się połączyć, które zapewnią Ci gwarantowany wpis w zamian za zebranie dla nich określonej kwoty.
@Andrew Rzecz w tym, że zasady są trochę inne dla tych, którzy przyjeżdżają z zagranicy - w moim przypadku Dania ... Muszę jednak sprawdzić loterię. Dzięki.
Uwaga, Marathon des Sables zdecydowanie NIE jest maratonem w tradycyjnym znaczeniu tego słowa (26,2 mil). To w dużej mierze samodzielny, 6-dniowy, 151-milowy wyścig biegowy przez marokańską pustynię.
@MikeHedman Wiem. Ale to byłoby ostateczne wyzwanie ...
@Shog9 Nie jestem pewien, czy podoba mi się twoja zmiana tytułu ... Naprawdę chcę uzyskać alternatywne sugestie dotyczące alternatywnych wyścigów. Wiedza, jak dostać się do głównych maratonów - być może bez kwalifikacji - może być kolejnym interesującym pytaniem.
@TonnyMadsen Więc szukasz maratonu czy ultra? To są dwie różne rzeczy. Bieg ultra (ponad 26 mil na jednym klipie) wymaga znacznie więcej cierpliwości i wymaga zwolnienia ... znacznie wolniej.
@Tonny: to jednak zasadniczo pierwsza część twojego pytania; możesz rozważyć podzielenie tego na dwie części.
Siedem odpowiedzi:
#1
+8
geoffc
2012-02-17 04:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po ukończeniu 37 maratonów mogę powiedzieć, że niektóre są zdecydowanie ładniejsze od innych. Ocena ich jest niemożliwym zadaniem. Co najmniej raz polecam Nowy Jork. Prowadziłem teraz niepełnosprawnych sportowców 4 razy w Nowym Jorku (sam prowadziłem to 5 razy) i robienie tego jako przewodnik to zupełnie inna perspektywa i niesamowite doświadczenie. (Mogę więc powiedzieć, że przebiegłem przez most Verezanno Narrows z 40 000 innych osób i jako grupa 50 osób na początku startu dla niepełnosprawnych sportowców. Obie drogi są niesamowite!)

Na przykład Salt Lake Miasto jest w lipcu, zaczyna się na szczycie góry o 5:30 (start 55F, meta 110F) i ma mnóstwo zjazdów, jednak większość z nich jest poza miastem w górach i była piękna.

Do Chicago nadal łatwo się dostać i jest to wielki maraton w dużym mieście. Jest coś wyjątkowego około 40 000 ludzi zaczynających od Ciebie. (Zrobiłem w NYC 9 razy i raz w Chicago).

Cincinnati jest mniejszą rasą, ale ma świetne wsparcie tłumu i bardzo dziwaczny motyw świni, który prawdopodobnie jest trochę za daleko.

Często dyrektorzy wyścigu próbują przejść trasę ciekawe obszary. W St Louis biegają przez fabrykę Budweisera, co jest dość sprytne.

Z drugiej strony, Mississauga maraton, miasto poza Toronto jest dość nudne i zrobiłem to dwa razy, ale prawdopodobnie nie zrobiłbym tego ponownie. Niewiele, jeśli chodzi o widoki. Podobnie jak Londyn, Ontario (maraton w Forest City, również zrobiłem to dwukrotnie, więc wyraźnie ignoruję własną radę).

Atlanta była fajna, ale nic specjalnego.

Mam przyjaciółkę, która przebyła na wszystkich siedmiu kontynentach i bardzo jej się podobały. Jeśli uda Ci się dojść do punktu, w którym maraton jest „zabawny”, oznacza to, że jesteś tam prawie na miejscu.

Na całym świecie jest tak wiele wyścigów, prawie w każdy weekend, że możesz podróżować, gdziekolwiek zechcesz.

Obawiam się, że nie będę mógł więc ciągle podróżować po całym świecie ... Z rodziną nie mam na to czasu ani pieniędzy :-) Więc muszę trochę nadać priorytet ... Chociaż ja chciałbym podróżować na znacznie więcej wyścigów niż to.
@TonnyMadsen W pełni to rozumiem. Fajne jest to, że jeśli mieszkasz w USA, powinno być ich kilka w ciągu godziny lub trzech. Tylko dlatego, że wydaje się, że wszędzie istnieje tak ogromne mnożenie się ras.
#2
+8
Martin
2012-02-17 18:58:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Norwegii i przez ostatnie 3 lata ukończyłem 3 pełne maratony: w Oslo, Kopenhadze i Berlinie.

Oslo nie było niczym specjalnym, poza bliskością mojego domu i bardzo krótkim czasem podróży. Jest dużo biegania po cichych ulicach z małą ilością rozrywki po drodze (chociaż słyszę, że teraz jest trochę lepiej). To też nie jest takie mieszkanie.

W Kopenhadze miałem dobre doświadczenia. O wiele bardziej płasko niż w Oslo. Ale zdecydowanie czułem bruk wzdłuż rzeki w moich łydkach: / (kilka kilometrów bruku) Wszędzie mnóstwo ludzi, fajna trasa i mnóstwo rozrywki na trasie.

Berlin był bardzo podobny Kopenhaga, tylko większa. Więcej ludzi, więcej rozrywki. A Berlin to wyścig o rywalizację, jeśli chcesz ustanowić rekord (i zrobiłem). Dobra, płaska trasa.

Podsumowując, z własnego doświadczenia jak najbardziej polecam Berlin. I Kopenhaga. Nie Oslo.

Osobiście chciałbym wziąć udział w dwóch konkretnych wyścigach, w Nowym Jorku i Great Wall.

#3
+6
Kristian Tapaninaho
2012-02-19 15:37:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdybym miał wybrać jeden konkretny maraton, do którego biegacz powinien dążyć przynajmniej raz, zdecydowanie wybrałbym Ateński Maraton Klasyczny.

  • To trasa od A do B, wzdłuż której biegną ludzie z różnych wiosek, którzy cię dopingują
  • Przynajmniej w 2010 roku, kiedy ją prowadziłem, było bardzo dobrze zorganizowany
  • Wykończenie na stadionie Panathinaiko jest niesamowite
  • Jest to oryginalny maraton, na którym po raz pierwszy przebiegnięto ponad 2500 lat temu (a dokładniej, gdy posłaniec z pola bitwy biegał z Maratonu do Aten w koniec bitwy pod Maratonem.)
  • Jest coś w jego historii, co naprawdę cię pobudza
#4
+5
Saariko
2012-02-17 02:01:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ mieszkam w Izraelu i do tej pory przebiegłem tylko 21,1, mamy tutaj 3 główne maratony: najlepszy (który nie spełnia twojego mieszkania / mieszkania / płaskiej trasy) to Maraton Jerozolimski. Wcale nie jest płaska, ale sceneria, bieganie po starym mieście Jerozolimy, Świętym Murze, przez stare miasto - to wyścig, którego nie zapomnisz.

Inny maraton, który mogę Ci zaoferować , który jest jednym z bardziej płaskich, jakie kiedykolwiek będziesz mieć, to Maraton w Tel Awiwie (impreza 3 marca 2012 r.) - Plan kursu nie jest jeszcze w pełni zatwierdzony przez policję, ale jeśli tak jak ostatni rok, jego różnica wysokości wynosi + -40 metrów wysokości. Znowu biegasz wzdłuż brzegu morza / spacer po desce Tel Awiwu, a także do starego miasta (nie tak pięknego jak Jerozolima).

HF, miłej zabawy.

#5
+4
Rory Alsop
2013-01-24 15:22:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spośród trzech głównych maratonów, które przebiegłem (w Edynburgu, Paryżu i Londynie), poleciłbym Maraton Londyński jako najlepszą atmosferę i jako klasyczny maraton dla biegaczy amatorów. Istnieją dziesiątki tysięcy miejsc dla organizacji charytatywnych, a cały dzień jest bardzo pomocny dla biegaczy, którzy nie są w profesjonalnym miejscu.

Maraton Paryski zapewnia niesamowitą scenerię ( 42,195 km w najpiękniejszym mieście na świecie, jak twierdzi ich strona) i ma jeden z moich ulubionych odcinków - Lasek Buloński, gdzie stoiska są ustawione nie z owocami lub wodą, ale z winami, ciastami i serami - nie sprzyjający szybkiemu tempu, ale bardzo przyjemny dla tych ostatnich kilka mil przed metą.

Maraton w Edynburgu to drugi co do wielkości maraton w Wielkiej Brytanii, ale jest to bardzo szybki maraton (wybrany najszybszym maratonem w Wielkiej Brytanii w 2008 r.), z kilkoma wzniesieniami, ale bez stromych (kiedyś obejmował stromy podbieg do Arthur's Seat, ale zawodowcy narzekali na tempo ...) - jest niesamowity bieg, wszystko wzdłuż wybrzeża, co może Cię ochłodzić w upalny dzień.

#6
+4
Adrian Ber
2013-01-25 02:54:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ najprawdopodobniej robisz to dla przyjemności, wybierz maratony, które lubisz.

Najpierw powinieneś zdecydować się na rodzaj maratonu, ponieważ wyliczyłeś kilka. I na dystans też.

Marathon des Sables to ponad 240-kilometrowy wyścig, mniej lub bardziej samowystarczalny, więc powinieneś być w całkiem dobrej formie, aby go ukończyć. Antarctic Ice Marathon ma wersję 21, 42 i 100 km.

Więc masz w zależności od dystansu pół, maraton, ultramaraton i wielodniowe ultramaratony. Następnie, w zależności od terenu, możesz biegać po drogach, górach, piasku / pustyni i lodzie.

Jeśli chcesz biegać po pustyni, powinieneś zacząć od maratonu na Saharze w Algierze, który jest klasycznym w porównaniu do Marathon des Sables. Jeśli chcesz biegać po lodzie, maratony na Antarktydzie lub Biegunie Północnym są dość drogie (ponad 10 tys. EUR), ale masz też koło polarne, syberyjski lód (właściwie półtora) lub Bajkał (biegasz po zamarzniętym jeziorze) maratony.

Jeśli chcesz podróżować, ponieważ jesteś z Danii, w Europie jest wiele opcji, a prawie każde większe miasto je ma. Po prostu wybierz miasto, które chcesz odwiedzić, i wyszukaj jego maraton. Berlin ma bardzo płaski profil, więc jest bardzo dobry do ustanawiania dobrych czasów :) (tam zapisany jest rekord świata).

Jeśli chcesz w górach, Hiszpania i Włochy mają bardzo dobry wybór. Również Rumunia, gdzie mieszkam, ma bardzo dobry wybór w tej okolicy z piękną i dziką scenerią. Cała wersja pół, maraton i ultra. Biathlon i triathlon też.

Masz też ciekawe maratony, takie jak te w Wielkiej Brytanii biegające z końmi lub pociągiem.

Późniejsza aktualizacja

Teraz widzę, że zredagowałeś swoje pytanie i powiedziałeś, że chcesz maratonów z historią, możliwie płaskich i wspaniałych scenerii. Zwykle te płaskie będą miały bardziej miejski krajobraz. Aby zobaczyć dziką scenerię, zdecydowanie musisz wybrać się w góry. Nad morzem można spróbować maratonu w Limassol na Cyprze. Ma tylko jedno małe wzgórze.

Jeśli chodzi o historię, nie ma nic lepszego niż klasyczny maraton z historią ponad 2500 lat. Jeśli chcesz wziąć udział w ultramaratonach, wypróbuj oryginalne wyzwanie, Spartathlon lub wyzwanie Phillipide.

Muszę powtórzyć, że powinieneś rozważyć połączenie miejskiego wypadu z maratonem, to podwójna zabawa.

Jeśli chcesz jeszcze więcej emocji, możesz spróbować Korei Północnej, Ghazy lub biegać po Afryce z lwami i nosorożcami w Wielkiej Piątce. Możesz też spróbować w nocy lub pod wodą. A jeśli uwielbiasz upały, możesz również wypróbować opcję maratonu nad Morzem Martwym.

#7
+3
A-K
2013-01-24 09:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Następujące dwa wyścigi na Środkowym Zachodzie są płaskie i malownicze: maraton Bayshore w Traverse City w stanie Michigan w maju oraz maraton w St. Charles w stanie Illinois we wrześniu. Prowadziłem je obie i bardzo mi się podobało.

Nie wspomniałeś, czy tolerujesz ciepło i / lub zimno. Jakie są Twoje preferencje?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...