Pytanie:
Dlaczego FIFA jest przeciwna dodawaniu natychmiastowej powtórki do gry?
hwrdprkns
2012-02-11 00:40:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy jest jakiś dowód lub powód, dla którego FIFA jest przeciwna dodawaniu natychmiastowej powtórki do piłki nożnej? Widzę wiele pechowych lub po prostu błędnych decyzji podjętych przez sędziów, które można poprawić za pomocą natychmiastowej powtórki.

Myślę, że mają do tego i po golu Anglia-Ukraina nie będą mieli wyboru.
@DorCohen Każdy ma swój ulubiony skandal, a FIFA zawsze wydaje się niewzruszona.
Nie zgadzam się z zaakceptowaną odpowiedzią poniżej. Jedna czerwona kartka, jeden rzut karny, a nawet jeden spalony decydują o grze i turnieju. Wymagające (jak w tenisie) kilka na mecz nie przerwie dynamicznej gry. Brak technologii w niektórych miejscach nie powinien mieć zastosowania w turniejach. Niepewność może być w porządku, ale nie w przypadku turniejów. === Powodem, dla którego jest to możliwe, jest: KORUPCJA. Jest dużo pieniędzy na zakłady, nadawanie, a nawet organizowanie meczów; wystarczająco dużo, by krzyczeć wiele ust. Było już zbyt wiele skandali
Sepp Blatter i Platini byli przeciwni jakiejkolwiek technologii (stąd brak technologii linii bramkowej w Lidze Mistrzów), ale teraz zostali zdeponowani, próby powtórek wideo mają odbyć się w niektórych rozgrywkach w tym sezonie.
Things change and many answers to this question have become obsolete as FIFA used instant replays in many competitions. See my [answer](https://sports.stackexchange.com/a/19915/12991).
Osiem odpowiedzi:
#1
+64
corsiKa
2012-02-11 01:00:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest kilka podstawowych kwestii:

  1. Niepewność jest częścią gry. Arbitrem akcji jest sędzia i sędziowie liniowi. Natychmiastowa powtórka ograniczyłaby ich autorytet.
  2. Piłka nożna jest globalna. Wiele miejsc nie ma dostępu do technologii niezbędnej do wdrożenia natychmiastowej powtórki.
  3. Piłka nożna to gra o szybkim tempie, z niewielkimi możliwościami zatrzymania. Natychmiastowa powtórka niepotrzebnie spowolniłaby tempo.

W 2008 roku prezes FiFA Sepp Blatter powiedział:

„Niech tak będzie tak jest i zostawmy [piłkę nożną] z błędami. Firmy telewizyjne będą miały prawo powiedzieć, że [sędzia] miał rację lub nie, ale to sędzia podejmuje decyzję - człowiek, a nie maszyna. ”

Blatter i inni z FIFA wielokrotnie sprzeciwiali się używaniu natychmiastowej powtórki. Ale ostatnio FIFA zaczęła wpadać na ten pomysł. Na kongresie FIFA w São Paulo przed mistrzostwami świata w 2014 roku Blatter zaproponował, aby menedżerowie mogli dwa wyzwania na mecz, podobnie jak dzisiejsze wyzwania w NFL.

Chociaż nie jest to „natychmiastowe” powtórka ”, w 2012 roku FIFA zatwierdziła dwie różne technologie linii bramkowej w celu poprawy dokładności sędziego: „ Hawk-Eye ” - która wykorzystuje wizualną triangulację do określenia położenia piłki - oraz „ GoalRef ” - który wykorzystuje mikroczip w kuli i czujniki magnetyczne w słupkach bramki. (Wielu twierdzi, że FIFA zatwierdziła te technologie w odpowiedzi na odrzucony przez Franka Lamparda „gola” przeciwko Niemcom podczas Mistrzostw Świata 2010). W 2013 roku FIFA ogłosiła, że ​​użyje GoalControl, a Niemiecki zawodnik Hawk-Eye na Pucharze Konfederacji, w zasadzie próba do Pucharu Świata. Po udanym biegu na tym turnieju FIFA ogłosiła, że ​​wprowadzi GoalControl na Mistrzostwach Świata 2014. The Guardian udostępnia całkiem pomocne FAQ na temat tej technologii.

FIFA może zdecydować się na wprowadzenie dalszych zmian w zatwierdzonej technologii linii bramkowej i zasadach sędziów, gdy spotka się ponownie po mistrzostwach świata.

Zgadzam się, że jest to głównie związane z czasem i zainteresowaniem utrzymaniem gry w ruchu.
Druga kwestia to taka, której nawet nie brałem pod uwagę, ale ma to sens. Tak jest!
Możesz skontrować oba punkty. 1. Błędy popełniane są wszędzie, we wszystkich dyscyplinach sportowych. Dopóki człowiek podejmie ostateczną decyzję (a nawet jeśli maszyna ... komputery * mogą * popełniać błędy), nadal możesz mieć błędy. 2. Jasne, brzmi dobrze. Ale z drugiej strony, FIFA ma dość drogie standardy akceptacji * do * FIFA. Stadiony muszą mieć reflektory (na pewnym poziomie rywalizacji). Nie tanie. Więc? A nawet w krajach rozwiniętych nie wszystkie ligi są równe. Niektórzy mają wielkie pola (FIFA lub organ krajowy), inni mają „Bolzplatz”. To samo: najlepsze ligi wymagają odpowiedzi wideo, niższe nie.
Mogę zaakceptować twój pierwszy punkt, chociaż uważam, że nie jest właściwe pozwalanie na jakieś błędy, które mogą na przykład decydować o turnieju. Twój drugi punkt przypomina mi tenis, w którym w niektórych turniejach używa się jastrzębiego oka (http://www.hawkeyeinnovations.co.uk/?page_id=1011), chociaż nie jest on dostępny w wielu miejscach.
@JürgenA.Erhard Może wystąpić problem z odtwarzaniem filmów tylko dla niektórych (elitarnych) lig. Jeden z omawianych scenariuszy dotyczy międzynarodowego turnieju. To wypaczyłoby mecz na korzyść krajów bardziej rozwiniętych. Weźmy na przykład mecz pomiędzy Francją a Senegalem. Większość francuskich graczy byłaby narażona na technologię odtwarzania wideo i byliby lepiej przygotowani do korzystania z nich w porównaniu z graczami z Senegalu. (Zakładam, że działa podobnie do tego, jak to jest tenis, gdzie każdy gracz ma zestaw recenzji, z których może skorzystać) ...
... Piękno piłki nożnej polega na tym, że wiele milionów graczy z EPL gra w tę samą grę na tym samym sprzęcie, co każdy inny piłkarz na świecie i myślę, że Fifa stara się zachować ją taką, jaka jest.
@rest_day: Ciekawa uwaga. Ale wielomilionowi gracze tak naprawdę nie grają w tę samą grę, mają do dyspozycji bardzo różne zasoby. Jak powiedziałem w mojej odpowiedzi, * istnieją * różnice wynikające oczywiście z dostępnych pieniędzy. A z tego, co wiem / rozumiem z innych sportów zespołowych (!) Polegających na natychmiastowych powtórkach (!), To nie jest jak tenis. Próbowałem dowiedzieć się szczegółów, ale wydaje się to trudne. Hmm, czas na pytanie? :RE
Przeczytaj moją odpowiedź na dole, FIFA ogłosiła, że ​​będzie korzystać z technologii linii bramkowej od 2013 roku!
Zasadniczo to dlatego, że piłka nożna jest tak wielkim i starym sportem prowadzonym przez starych białych mężczyzn o tak wielu różnych zainteresowaniach, że trudno jest dokonać jakiejkolwiek zmiany. Pomysł, że kopnięcie w parku rozgrywa się w taki sam sposób, jak mecz najwyższej ligi, jest śmieszny. Grałem tylko raz z sędzią i nigdy z sędziami asystentami. Jeśli technologia może pomóc sędziom w szybkim podejmowaniu właściwych decyzji, włącz ją.
Gdybyśmy mieli natychmiastowe powtórki w FIFA, gra zajęłaby cały dzień.
Ta odpowiedź może wymagać aktualizacji. Po pierwsze, nie jestem pewien, czy główny punkt jest słuszny: „błędy są częścią gry”. Jeśli tak, dodaj cytat. Ta odpowiedź pomija również twierdzenie, że natychmiastowa powtórka ograniczyłaby autorytet sędziego. Wprowadzono również technologię linii bramkowej.
Ta odpowiedź (i wszystkie odpowiedzi) jest objęta licencją Creative Commons i może być edytowana przez każdego w dowolnym momencie. Jeśli uważasz, że masz ulepszenia lub aktualizacje, które można w nim wprowadzić, nie krępuj się je wprowadzić.
Wow, porozmawiaj o wstawaniu lub zamykaniu się! Dobrze na tobie, Sam. Przejrzałem Twoje zmiany i chociaż były istotne, pozostały one bardzo zgodne z duchem odpowiedzi, którą napisałem dwa lata temu, i zatwierdziłem zmianę. Dziękuję Ci!
Technologia bramkowa została zatwierdzona i będzie używana podczas mistrzostw świata 2014
Oczywiście Sam przedstawił artykuł aktualny wczoraj, zauważając, że „Po udanym występie na tym turnieju, FIFA ogłosiła, że ​​wprowadzi GoalControl na Mistrzostwach Świata 2014”.
#2
+26
Matthew Read
2012-02-22 04:11:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

corsiKa poruszył temat na czas, ale chciałem dodać to, co moim zdaniem jest najważniejsze. Być może nie dla FIFA, ale osobiście.

Piłka nożna to gra polegająca na ruchu, wyczuciu czasu i rozmachu. To nie jest gra w stylu futbolu amerykańskiego. Zwłaszcza punktacja i rzuty karne są stosunkowo rzadkie, podczas gdy rzuty, a nawet rzuty wolne i dośrodkowania są wykonywane dość szybko, gdy gracze walczą o pozycję.

Przerwanie tego przepływu rujnuje grę. Czy kiedykolwiek grałeś na szczycie wzgórza z ludźmi, którzy kopią zbyt mocno? Ta sama rzecz. Spędzasz zbyt dużo czasu stojąc w pobliżu, gdy piłka jest podnoszona.

Z pewnością nie przeszkadza mi technologia linii bramkowej, ponieważ jest dojrzała, niezawodna i szybka, choć mimo wszystko nadal uważam, że to prawdziwe rozwiązanie to lepsze szkolenie dla urzędników. Większość błędów może być łatwo poprawiona przez odpowiednio przeszkolonych liniowych. Sędziowie również, ale głównie sędziowie liniowi. Nie ma wymówki, by nie być na tyle wyrównanym, aby poprawnie odwołać spalone i bramki.

Cóż, zgodziłbym się z tym, że hokej ma teraz natychmiastową powtórkę wideo, a jego przebieg jest bardzo podobny do piłki nożnej. Myślę, że najważniejsze jest to, że w piłce nożnej zegar nigdy się nie zatrzymuje, z wyjątkiem przerwy, więc sędziowie powinni szybko rozwiązać wszelkie przestoje. Gdyby dodano natychmiastową powtórkę, zobaczylibyśmy 10 i 20 minut dodatkowego czasu, ponieważ sędziowie opóźnili odtwarzanie, aby przejrzeć wideo.
Nie sądzę, by ruch w hokeju był choćby podobny do piłki nożnej.
Stałem z boku boiska, gdy grał amatorski 11-na-side. Naprawdę ciężko jest poprawnie wezwać graczy z zagranicy (cóż, kto wie, czy masz rację, ponieważ nie było powtórki wideo). Więc byłbym ostrożny w obwinianiu urzędników.
@ChrisH: pod względem wzroku i zdolności poznawczych jest całkiem * niemożliwe * prawidłowe sprawdzenie spalonego. Trudno jest jednocześnie zwracać uwagę na piłkę i na gracza, gdy w Twoim polu widzenia mogą być oddalone o 90 stopni, tym bardziej, jeśli nie jesteś na poziomie gracza. Co gorsza, umysł płata figle w odniesieniu do tego, co wydaje się być jednoczesne, gdy wydarzenia są szeroko rozdzielone. Tak więc, patrzcie i patrzcie, sędziowie asystenci przez cały czas mylą się „łatwo”. Problem w tym, czy poprawienie ich technologią poprawiłoby grę, * nie * można ich wyeliminować.
#3
+19
Stephen Quinn
2012-06-19 03:27:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest jeszcze jeden problem ze stosowaniem natychmiastowych powtórek, wykraczającym poza przerywanie przebiegu gry. Wszystko to wynika z natury piłki nożnej, która czasami nie ma przerw w grze od dłuższego czasu. Więc jak to spowoduje problem?

Cóż, powiedzmy, że sędzia może używać łącza radiowego do sędziego wideo. Długą piłkę zagrywa zawodnik X, napastnik, który wyłamuje się jeden na jeden przeciwko bramkarzowi, ale prawdopodobnie był na spalonym. Obecnie sędzia (wspomagany przez swojego asystenta) podejmuje natychmiastową decyzję. A jeśli zobaczymy, że się pomylił (kiedy obejrzeliśmy powtórkę z pięciu ujęć), wszyscy na niego narzekamy.

Ale nawet jeśli powtórka wideo była dozwolona, Sędzia nie przerywał gry, aby go użyć, ponieważ jeśli zawodnik X był na boku , to i tak sędzia właśnie zatrzymał ewentualny ruch po zdobyciu bramki. Musi poczekać na przerwę w grze.

Sędzia pozwala więc na kontynuację ruchu: Jeśli X zdobędzie bramkę, wówczas wideo można sprawdzić, a gol przyznany lub odrzucony. Nawet jeśli skutkuje to wybiciem od bramki lub rzutem rożnym, mamy naturalną przerwę, aby sprawdzić powtórkę.

Ale co, jeśli gra jest kontynuowana, X strzela; bramkarz wypycha piłkę; jest rozgrywany przez zawodników drużyny X przez około pół minuty (wciąż zbyt blisko bramki, aby po prostu zatrzymać grę); a następnie Y, kolega z drużyny X, wpada w pole karne z piłką u swoich stóp i zostaje brutalnie faulowany przez obrońcę Z ... wyraźne posłanie do ataku. Jednak piłka wpada do bramki.

W tym momencie sędzia powtórki przesyła wiadomość, że oryginalna piłka do X była spalona !

Co teraz robi biedny sędzia (wspomagany nowoczesną technologią)?

  1. Odrzuć bramkę za wykroczenie, które wydarzyło się jakiś czas temu. (Wierz mi, gracze jęczą, jeśli sędzia spóźnia się sekund i gwizdkiem).

  2. Jeśli on tego zabroni (tak jak powinien), to co z wysłaniem przestępstwa? Obrona będzie argumentować na siłę, że gracz Z nigdy nie powinien być zmuszony do faulowania Y, ponieważ gra powinna była zostać przerwana jakiś czas temu. I wyobraź sobie złośliwość zespołu Y, jeśli Z zostanie zwolniony. Niezależnie od tego, która decyzja zostanie podjęta, nie będzie wydawać się słuszna dla jednej drużyny.

  3. Wszystko to będzie jeszcze trudniejsze, jeśli Y ma złamaną nogę ...

To tylko prosty przykład użycia spalonego. Te same lub gorsze problemy mogą wystąpić przy prawie każdej decyzji, która musi zostać zweryfikowana przez innego pracownika za pomocą ekranu wideo. Właśnie dlatego IFAB (organ prawodawczy światowej piłki nożnej) nalega, aby jakikolwiek sposób sprawdzenia, czy piłka przekroczyła linię bramki, musi być natychmiastowy. Technologia linii bramkowych prawdopodobnie nadejdzie: ale myślę, że wszystko jak powyżej, co wymaga nawet krótkiej analizy, wpada w ogromne potencjalne problemy, jeśli gra musi być kontynuowana.

Przynajmniej teraz, dobrze lub źle , zapada natychmiastowa decyzja i gra zostaje zatrzymana lub może być kontynuowana. Często popełniane są błędy, ale wszyscy musimy to zaakceptować i kontynuować grę. Dlaczego więc gracze nie mieliby po prostu zaakceptować mojego wyimaginowanego scenariusza? Ponieważ kiedy technologia wideo zostanie zaakceptowana dla niektórych decyzji, gracze będą zawsze oczekiwać poprawnych połączeń ... a swobodny charakter piłki nożnej (w przeciwieństwie do krykieta, gridironu, rugby, które rozgrywane są w krótkich seriach akcji) nie jest odpowiedni dla tę technologię.

Istnieją połączenia, które są i nie można ich przeglądać w prawie każdym sporcie korzystającym z natychmiastowego przeglądu powtórek. NHL hokej ma teraz recenzje stoisk, a rozmowy z zagranicy (najbliższa rzecz, jaką hokej musi mieć do ruszenia) to jedna z tych rzeczy, które nadal pozostają całkowicie w gestii sędziego. Oblodzenie jest, AFAIK, również niewidoczne (a sędziowie mogą machać ręką, jeśli sądzą, że obrońca mógł się do niego dostać, zanim przekroczył linię bramkową). Przeglądy są używane głównie po to, aby upewnić się, że gole są legalne oraz aby przypisać gole i asysty, podwójne rzuty karne itp. Piłka nożna może zrobić to samo.
W przypadkach, gdy technologia nie jest dostępna, po prostu ignorujesz reguły definiujące procedurę recenzji, a słowo ref; jest ostateczne, tak jak przed recenzją. Powiedzieć, że natychmiastowa powtórka nie powinna być dozwolona, ​​ponieważ nie można jej wdrożyć wszędzie, oznacza, że ​​recenzja wideo nie powinna być dozwolona w NFL, NBA, NHL lub sportach NCAA, ponieważ szkoła średnia i dorośli zespoły klubowe nie mogą sobie na to pozwolić.
Jako kontrargument: jako sędzia, ewentualna spalona X zostanie rozwiązana w momencie, gdy bramkarz obroni strzał X, stosując „zasadę przewagi”. Na wszystko później nie miałaby wpływu możliwa sytuacja spalona, ​​bez potrzeby przeglądu.
#4
+11
Dor Cohen
2012-07-05 22:50:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzisiaj FIFA zatwierdziła stosowanie technologii linii bramkowej w piłce nożnej!

Prawodawcy piłki nożnej podjęli historyczny krok, jednogłośnie zatwierdzając systemy technologii linii bramkowej do użytku w sporcie.

Światowy organ zarządzający piłką nożną FIFA i International Football Association Board (IFAB) ogłosiły to po spotkaniu w Zurychu w czwartek.

FIFA zamierza zastosować technologię linii bramkowej na grudniowych klubowych mistrzostwach świata w Japonii oraz Jeśli się powiedzie, zostanie również wdrożony na Pucharze Narodów Afryki w 2013 r. i Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii.

Dwa systemy, zaprojektowane przez firmy technologiczne GoalRef iHawk-Eye, zostały zatwierdzone po przejściu przez dwie fazy testów FIFA.

Po udanym wdrożeniu technologii Goal-Line Technology (GLT) na Mistrzostwach Świata FIFA Club w Japonii w Grudzień 2012, FIFA zdecydowała się użyć GLT na Mistrzostwach Konfederacji w Brazylii w Brazylii 2013 i 2014 FIFA World CupBrazil ™.

b lockquote>

Możesz zobaczyć demonstrację tej technologii w następującym filmie

Źródła: 1 2

#5
+7
niranjan
2012-06-26 11:23:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeciwieństwie do krykieta, bardzo trudno jest zatrzymać grę pomiędzy meczami piłki nożnej. Ale FIFA naprawdę ciężko pracuje, aby powstrzymać tę niesprawiedliwość dla niektórych drużyn (np. Niedozwolony gol Anglii przeciwko Niemcom w WC2010 & gol ducha Chelsea w półfinale FA Cup 2010 przeciwko Tottenham Hotspurs). FIFA w przezwyciężaniu tego problemu.

#6
+7
nFu9DT
2014-06-14 04:18:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie FIFA zmieniła niektóre zasady. Nie jest to natychmiastowa powtórka, ale wciąż ogromny postęp. Niemiecka firma Goal Control otrzymała kontrakt od FIFA na dostarczenie technologii linii bramkowej podczas Mistrzostw Świata w Brazylii.

Będzie 14 kamer - po siedem na każde ujście bramki - zamontowany na dachu stadionu lub w jego pobliżu, przechwytujący obrazy z szybkością 500 klatek na sekundę, zainstalowany we wszystkich 12 obiektach Pucharu Świata.

enter image description here

Siedem kamer będzie monitorować każdy gol i Komputery przekażą wiadomość sędziemu, gdy tylko piłka przekroczy linię bramkową. (Źródło: Reuters)

enter image description here

Zapewnią, że żadne kontrowersyjne cele nie są dozwolone lub uzasadnione. Sędzia będzie miał specjalny zegarek, który będzie wibrował z komunikatem „GOAL”, gdy piłka przekroczy linię.

Szef firmy, Dirk Broichhausen, ujawnił również, że systemu nie można zhakować, ponieważ jest to „ Off-line ”i nie opierał się na Internecie, zapewniając, że technologia jest niezawodna.

Prawie 2400 testów zostało przeprowadzonych, aby upewnić się, że system był dokładny nawet wtedy, gdy kamery były blokowane przez graczy, i że minimalny margines błędu, margines plus-minus zaledwie 1,5 centymetra.

Te środki podjęte przez FIFA dały fanom i graczom nadzieję, że turniej będzie jak dotąd najbardziej konkurencyjny, a także uczciwy i sprawiedliwy.

Źródło

#7
+6
user4792
2014-06-14 19:22:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma żadnego powodu, dla którego nie można wprowadzić odtwarzania wideo w zawodowej piłce nożnej. Daleki od „przerywania przebiegu gry”, faktycznie zapobiegałby wszystkim absurdalnym opóźnieniom, w których gracze protestują przeciwko decyzji sędziów. Kiedy powtórka wideo ujawni prawdę, nie będzie sensu się kłócić, tak jak nie ma sensu udawać, że najdelikatniejszy dotyk przeciwnika przenosi siłę młota, lub że piłka uderzająca w goleń w jakiś sposób spowodowała twarz Kontuzja.

Również decyzje spalonego byłyby prawidłowe. Sędzia liniowy prawie nie może zobaczyć pozycji wysuniętego napastnika w momencie kopnięcia piłki. W większości sytuacji jest to fizycznie niemożliwe. To cud, że tak często jak zwykle trafiają na skrajne przypadki.

Całe życie oglądałem piłkę nożną i jestem chory i mam dość oglądania meczów zepsutych przez nieprawidłowe decyzje. Nie jest tak, że złe decyzje są rzadkie. Zdarzają się w prawie każdym zawodowym meczu w angielskiej Premier League. Jestem też chory i mam dość oglądania bogatych i szczęśliwych dorosłych mężczyzn zachowujących się jak zepsute bachory - ale to już inna sprawa.

FIFA lubi prezentować się jako organizacja opiekuńcza, zajmująca się promowaniem gry w trzecim świecie i jej programem RESPECT, ale młodzi na całym świecie otrzymują straszny przykład od niektórych swoich futbolowych bohaterów. ... że oszustwo się opłaca.

Jedynymi ludźmi, którzy mogą skorzystać na zapewnieniu, że mecze piłkarskie nadal są pełne okropnych decyzji, to oszuści gracze, którzy próbują uzyskać nieuzasadnione kary lub sprawić, że ich przeciwnicy będą nieuczciwie żółci i z czerwoną kartką lub organizacje, które chcą mieć pewność, że otrzymamy „właściwy” wynik w ważnych meczach. Większość kibiców, a podejrzewam, że większość graczy chce, aby wyniki decydujące o dobrej grze, zgodne z zasadami.

Dlaczego organizacje krajowe po prostu nie opuszczą FIFA? Organizacja jest ewidentnie skorumpowana, jej wyżsi urzędnicy są bardzo nadpłaceni, a niektórzy z nich to przestępcy, którzy w jakiś sposób uniknęli oskarżenia, z którym musiałaby się zmierzyć większość z nas, gdybyśmy tak źle bawili się w swoje sprawy finansowe.

Wiele nieuzasadnionych twierdzeń tutaj. Czy możesz dodać kilka cytatów na poparcie swojego argumentu?
#8
+1
gdrt
2018-07-16 14:28:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FIFA była przeciwna natychmiastowym powtórkom, ale już nie.


Od czasu, gdy IFAB (Rada Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej) zatwierdziła eksperymenty na żywo z pomocą wideo w celu wykrycia wyraźnych błędów w zmieniających się sytuacjach meczowych podczas dorocznego walnego zgromadzenia w 2016 roku (pdf) FIFA w pełni wdrożyła technologię Video Assistant Referee w różnych rozgrywkach rozgrywanych pod jej auspicjami:

  • Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA (od edycji 2016 )
  • Puchar Konfederacji FIFA (od wydania 2017 )
  • Mistrzostwa Świata FIFA (od 2018 )

Jednak wcześniej FIFA chciała zachować w grze element ludzki. W 2005 roku Urs Linsi, Sekretarz Generalny FIFA powiedział:

Wszyscy zawodnicy, trenerzy i sędziowie popełniają błędy. To część gry. To właśnie nazwałbym „pierwszym dopasowaniem”. To, co widzisz po fakcie na wideo, po prostu nie wchodzi w to; to jest „drugie dopasowanie”, jeśli chcesz. Dowody wideo są przydatne w przypadku sankcji dyscyplinarnych, ale to wszystko. Jak zawsze podkreślaliśmy w FIFA, ludzki element futbolu musi zostać zachowany. Odzwierciedla samo życie i musimy je chronić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...