Pytanie:
Jaka jest rola kapitana na boisku?
JoseK
2012-02-10 12:50:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po obejrzeniu odcinka Johna Terry'ego „pozbawiony kapitana” w reprezentacji Anglii w piłce nożnej, moje pytanie brzmi: czym właściwie zajmuje się kapitan na boisku?

Drużyna taktyka jest ustalana przez menedżera, a menedżerowie przekazują instrukcje podczas gry przez najbliższego dostępnego gracza do linii bocznej / boiska.

Co robi kapitan na boisku?

Zakładam, że poza boiskiem mogą dostarczać strategicznego wkładu i mentorować młodzież i tak dalej

Trzy odpowiedzi:
#1
+27
Matt
2012-02-10 16:48:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasady gry FIFA opublikowane na sezon 2011-2012 określają następujące zasady obowiązujące kapitana;

  1. Sędzia rzuca monetą, a drużyna którego kapitan wygrywa rzut decyduje, czy wykona pierwszy czy drugi rzut
  2. [W przypadku rzutów karnych ...] Jeśli jedna drużyna ma większą liczbę graczy niż jej przeciwnicy, musi zmniejszyć swoją liczbę, aby zrównać się z liczbą swoich przeciwników, a kapitan zespołu musi poinformować sędziego o nazwisku i liczbie wykluczonych graczy. Żaden zawodnik wykluczony w ten sposób nie może uczestniczyć w rzutach z punktu karnego.
  3. [W kwestii sprzeciwu ...] Kapitan drużyny nie ma żadnego specjalnego statusu ani przywilejów zgodnie z Prawami Gry, ale ponosi pewną odpowiedzialność za zachowanie swojej drużyny.

Jednak poza prawem często oczekuje się, że kapitan odpowiada za ...

  1. Motywowanie innych graczy (chociaż nie jestem pewien, jakie to jest ważne; nie jestem pewien, jak kapitan, który jest bramkarz może zmotywować swoich graczy.)
  2. Zachowanie zimnej głowy. Uspokajanie innych graczy, gdy sytuacja staje się trochę gorąca (oczywiście jest to coś, co wszyscy gracze mogą zrobić, ale jest to coś, czego oczekujesz od kapitana).
  3. Ponadto (i być może najważniejsze w obecnym dniu) pełnią rolę pośrednika między innymi graczami a sędziami. Dawno minęły (lub odchodzą) czasy, w których cały zespół graczy otacza urzędników, aby spróbować wpłynąć na decyzję. Zamiast tego widzisz kapitana (z pola), który przedstawia sędziemu swoje zdanie. Podobnie, często widzisz kapitana jako pośrednika między sędzią a graczem w przypadku, gdy gracz zostanie zatrzymany ... upewniając się, że gracz zachowuje zimną głowę i ma miejsce uczciwa rozmowa ( z jego punktu widzenia: P ).

Poza boiskiem ich najważniejszą rolą jest to, że są jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w zespole; kierownik, a następnie kapitan. Są liderami zespołu i (słusznie lub nie) publiczny wizerunek zespołu może zostać silnie zmieniony w oparciu o wizerunek i działania tych osób. Pozostali gracze w drużynie nieuchronnie pozostają w tyle za tymi dwoma osobami. Oczywiście wszyscy członkowie oddziału są widoczni publicznie i powinni tak postępować, ale jest to jeszcze bardziej dla kapitana.

Bycie specyficzny dla incydentu Johna Terry'ego, najgorszym scenariuszem, jaki może mieć FA, jest kapitan reprezentacji Anglii, który został kryminalnie oskarżony o rasizm . Jasne, członek drużyny, który jest oskarżony o przestępstwo, boli, ale w końcu zostaje wyszczotkowany pod dywan ... jest 22 innych członków drużyny, o których warto pomyśleć. Nie jest jednak łatwo zapomnieć o pojedynczym kapitanie i menadżerze.

#2
+14
user313
2012-03-14 11:39:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz zasad FIFA Laws of the Game, które Matt przedstawia w swojej doskonałej odpowiedzi, federacje kontynentalne i krajowe mogą mieć nieco inne lub uzupełniające przepisy dotyczące kapitanów, chociaż federacje krajowe mają tendencję do przestrzegania ze stowarzyszeniem kontynentalnym, do którego należą. W każdym razie od kapitanów oczekuje się, że będą przykładem zachowania w terenie.

Najnowsze przepisy dla UEFA to Regulamin Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2010-2012, a co dotyczy kapitanów to:

14.04 Przed każdym meczem rozgrywek każda drużyna otrzymuje arkusz meczowy, na którym muszą być wpisane numery, imiona i nazwiska, daty urodzenia oraz, jeśli ma to zastosowanie, nazwiska na koszulkach 18 zawodników w składzie (23 zawodników w turnieju finałowym), wraz z imionami i nazwiskami sędziów siedzących na ławce rezerwowych oraz na dodatkowych siedzeniach technicznych. Protokół meczowy musi być poprawnie wypełniony drukowanymi literami i podpisany przez kapitana i przewodniczącego delegacji.

...

16.04 Jeżeli wykonanie rzutów z punktu karnego nie może być zakończone z powodu warunków pogodowych lub z innych przyczyn niezależnych od siebie, o wynikach decyduje losowanie przez sędziego w obecności delegata meczowego UEFA i dwóch kapitanów drużyn.

...

23.02 Protesty dotyczące stanu pola gry muszą być przedłożone sędziemu na piśmie przez odpowiednich sędziów przed meczem. Jeżeli w trakcie meczu stan pola gry stanie się wątpliwy, kapitan drużyny musi niezwłocznie powiadomić o tym sędziego, w obecności kapitana drużyny przeciwnej, ustnie.

W niektórych związkach narodowych, jeśli zawodnik został pouczony lub wyrzucony z boiska i ma zastosowanie zawieszenie, okres zawieszenia jest podwojony, jeśli zawodnik był kapitanem w momencie popełnienia przewinienia. Chociaż nie mogę znaleźć wiarygodnego odniesienia dla, myślę, że podwojenie czasu zawieszenia ma zastosowanie, nawet jeśli zawodnik pełnił wtedy funkcję kapitana, otrzymując opaskę po tym, jak zwykły kapitan wypadł z boiska z powodu kontuzji lub zmiany.

Na poziomie klubowym kapitanowie pełnią różne role, od tradycyjnych do oficjalnych:

  1. Prowadzą negocjacje z właścicielami i menedżerami klubów w sprawie wewnętrznych przepisów, premii itp. oraz w niektórych związkach takie przepisy są ważne tylko wtedy, gdy są podpisane przez wszystkich kapitanów,
  2. Zwykle oczekuje się, że będą działać jako publiczna twarz graczy, nierzadko zdarza się, że kapitanowie biorą pełną odpowiedzialność po przegranej,
  3. Zwykle oczekuje się, że będą pełnić rolę mentorów dla młodszych graczy, zwłaszcza graczy z drużyn młodzieżowych i rezerwowych.
#3
+2
jamauss
2012-02-10 13:06:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle uczestniczą w zgiełkach z sędziami w sprawach takich jak rzut monetą, aby zdecydować o pierwszym posiadaniu piłki i tym podobnych - i są ogólnie uważani za jednego z lepszych graczy / liderów drużyny. Poza tym podejrzewam, że to tylko chwalebny tytuł.

Ta odpowiedź wydaje się skierowana w stronę futbolu amerykańskiego. Znacznik piłkarski jest przeznaczony do futbolu federacyjnego (inaczej piłki nożnej, futbolu itp.).
Jeśli chodzi o rolę kapitana (ów) drużyny - podejrzewam, że między piłką nożną a futbolem amerykańskim jest w dużej mierze taka sama, jak to, co widziałem, oglądając oba sporty.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...