Pytanie:
Co sprawia, że ​​formacja jest nielegalna?
Alvin Row
2012-02-14 01:45:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami sędzia zasygnalizuje drużynę, która ma „nielegalną formację”. Jakie są ograniczenia dotyczące tego, jak drużyna może ustawić się w szeregu?

Sieć NFL pokazywała superbowl z roku, w którym Miami Dolphins było niepokonane. Zauważyłem, że szerokie odbiorniki były w dolnym położeniu 3-punktowym. Czy to była wtedy reguła, czy po prostu sposób, w jaki to robiono? Byli na linii walki.
Dwa odpowiedzi:
#1
+14
wax eagle
2012-02-14 01:59:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z podręcznika:

Część 5 Pozycja zawodników na Snapie

Artykuł 1: Drużyna w ataku. Drużyna atakująca musi podczas snapu przestrzegać następujących zasad:

(a) Musi mieć siedmiu lub więcej zawodników na swojej linii (3-18); oraz

(b) Wszyscy zawodnicy, którzy nie są na linii, inni niż odbierający snap pod środkiem, muszą znajdować się co najmniej jeden jard za nim.

(c) Nie zawodnik może być poza boiskiem.

Nielegalna formacja za przewinienie to taka, w której nie ma 7 mężczyzn na linii. Nie ma ograniczeń co do formacji obrony podczas normalnej gry, jednak obrona może zostać ukarana podczas gry drużyn specjalnych:

Podczas punta, próby rzutu z gry lub próbnego kopnięcia w obronie zawodnik, który znajduje się w odległości jednego jarda od linii wznowienia przy snapie, musi mieć całe ciało poza poduszkami naramiennymi lucjana.

Istnieje również potrzeba, aby gracz na każdym końcu linii miał numer wskazujący, że jest uprawnionym odbiorcą lub musi zgłosić się do sędziego jako uprawniony odbiorca z nieuprawnionym numerem.
@AIE Właściwie dotyczy to każdego gracza, który ustawia się w odpowiedniej pozycji jako odbierający, niezależnie od tego, czy jest na końcu linii, czy za nią.
#2
+5
ukudala
2014-12-17 03:11:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszam, że nie mogę komentować odpowiedzi wax eagle , ponieważ nie mam 50 powtórzeń; Chciałem jednak zauważyć, że w 2013 roku NFL dodało do Obrony wymagania dotyczące ustawienia:

NIELEGALNE FORMOWANIE: Obrona nie może mieć więcej niż sześciu graczy na linii wznowienia po obu stronach lucjan podczas kopnięć. Zasada ta ma na celu ochronę graczy znajdujących się na wrażliwej pozycji. Naruszenie tej zasady spowoduje karę pięciu jardów.

Zmiany w zasadach NFL wchodzą w życie, a celem jest większe bezpieczeństwo graczy

Kilka dodatkowych sposobów sprawdzenia prawidłowej formacji do ataku na różnych poziomach:

Mniej niż 7 graczy ustawia się na linii wznowienia (NFL / High School); więcej niż czterech graczy na zapleczu (tylko NCAA); uprawnieni odbiorcy nie ustawiają się w szeregu jako gracze z lewej i prawej strony na linii w NFL; lub gdy pięciu prawidłowo ponumerowanych, niekwalifikujących się graczy nie ustawia się na linii.

Lista kar: artykuł Wikipedii na temat Rzuty karne (piłka nożna)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...