Pytanie:
Czy gracze w ścianie powinni skoczyć, aby bronić rzutu wolnego?
Fillet
2012-02-16 00:35:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami wszyscy gracze w ścianie podskakują, aby zapobiec kopnięciu piłki przez ścianę. To pozostawia lukę na dole, przez którą może przejść niski strzał i przez którą Ronaldinho strzelił gola w meczu dla Barcelony z Werder Brema.

Jaka jest najlepsza opcja dla drużyny broniącej? Skakać czy stać w miejscu? Czy zależy to od odległości od bramki czy wzrostu zawodników?

Pięć odpowiedzi:
#1
+6
Advicer
2012-02-20 02:23:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście zależy to w dużej mierze od odległości od bramki. Jeśli nastąpi rzut wolny z 30 metrów, niski strzał będzie bardzo nieefektywny ze względu na siłę tarcia o ziemię; bramkarz nie będzie miał problemu z złapaniem piłki.

W przypadku bliższego rzutu wolnego należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Zdolność kickera
  • Wall's wzrost graczy

W pierwszym przypadku drużyna broniąca powinna być świadoma nawyków kopacza. Większość kopaczy zazwyczaj utrzymuje styl rzutu wolnego: David Beckham zawsze kopał piłkę, sprawiając, że przeleciała nad murem; w tym przypadku ściana musi skoczyć. Kiedy kicker jest kimś takim jak Ronaldinho, strategia ściany staje się nieco trudniejsza. Moim zdaniem najlepszym sposobem na uniknięcie wyniku jest zmuszenie obrońców do skoku w inny sposób : to znaczy, jeśli masz ścianę 5 obrońców, możesz wykonać drugi i czwarty skok i pozwolić inni stoją nieruchomo. W ten sposób powinieneś zmniejszyć (teoretycznie) prawdopodobieństwo zdobycia punktów.

W drugim przypadku, jeśli obrońcy są dość niscy, ściana jest faktycznie zmuszona do skoku, ponieważ kopacz będzie próbował wykorzystać siłę przeciwnika. wada do zdobycia bramki, w tym przypadku przelot nad ścianą z rzutu wolnego. Jeśli obrońcy są wysocy, możesz pozwolić im stać nieruchomo, chyba że umiejętności kopacza są bardzo dobre.

Głosowałem na ciebie, ale myślę, że mylisz się co do * skoku w alternatywny sposób * części. Twoje ciało zajmie tę samą przestrzeń, gdziekolwiek jesteś w ścianie i czy skaczesz, czy nie. Musisz wybrać strategię, a następnie ją zastosować.
Widziałem grę, w której mieli normalną ścianę, a potem kazałem facetowi położyć się za tą ścianą, aby zapobiec strzałowi pod ścianą
#2
+3
corsiKa
2012-02-16 00:53:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy możesz powiedzieć, że jedna strategia jest lepsza od innej.

Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli się o to martwisz, będzie obejrzenie dużej ilości nagrań na swoich przeciwników i zobacz, co robią najczęściej i spróbuj dostosować do tego twoją strategię.

Jeśli często wysyłają kogoś szerokiego po tanie podanie, być może będziesz chciał poszerzyć lub przesunąć ścianę, aby to zrekompensować lub wyślij dodatkowy łazik, aby się nimi zajął. Jeśli często wychodzą na szczyt siatki, być może będziesz chciał, aby twoi faceci skakali. Myślę, że wszystko zależy od twojej analizy twojego przeciwnika, która pochodzi z grania nim w przeszłości i oglądania dużej ilości filmów.

#3
+2
Max
2012-09-04 20:11:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako środkowy obrońca, nam (mój kolega z linii i ja) powiedziano nam, abyśmy wchodzili w mur zgodnie z tym, jak kieruje nami nasz bramkarz, wyrównując się i nie ruszając się. Obaj mamy 6'2 "190 funtów, podobnie jak jeden z naszych środkowych pomocników, więc dwóch z nas wejdzie w ścianę, podczas gdy trzeci zagrozi jednemu z graczy z obwodu, jeśli spróbują uderzyć głową i żetonami. powiedział jednak, powiedziano nam w sposób jednoznaczny, abyśmy „nie ruszali się”, ponieważ ten ruch utrudnia naszemu bramkarzowi odczytywanie i reagowanie na lot piłki. Gram też i sędziowałem w baseball, a powiedzenie jest prawdziwe - jeśli masz słabość, wadę lub lukę, piłka ją znajdzie. To samo dotyczy piłki nożnej - jeśli podskoczysz lub przekręcisz się w ścianie, piłka znajdzie sposób na znalezienie tej przerwy.

Na poziomie piłki nożnej, w którą gramy, bardzo niewielu facetów potrafi wykonać precyzyjne uderzenie nad dobrze rozstawioną ścianą lub wokół niej. Niektórzy mogą lub mogą ... spora liczba facetów była zawodowymi lub kolegialnymi graczami w jeden raz, a może trzeci z nich mógłby to zrobić? Co tak naprawdę robimy, aby zwiększyć szanse na wykonanie rzutu wolnego, to umieszczenie jednego z nas (środkowych obrońców) na końcu ściany drużyny przeciwnej , Plant nasze stopy, nie zbaczajcie z drogi, a nasz napastnik wie, że musi celować prosto w naszą głowę. Umiemy się schylać i ślizgać - tworzymy tę lukę, która daje o wiele większą szansę na zdobycie bramki.

#4
  0
minimatt
2012-10-23 11:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od tego, jak dobrze znasz swojego przeciwnika. Mój trener każe nam skakać na wysokość, na której piłka nie może dostać się pod Twoje stopy. Dzieje się tak jednak dlatego, że nasz bramkarz nie jest najwyższym graczem w okolicy, Twój bramkarz powinien również mieć duży wpływ na to, co dzieje się ze ścianą, powinien ustawić ich i powiedzieć, z czym czuje się komfortowo.

#5
  0
posdef
2012-10-25 14:00:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ciekawe pytanie, z wieloma naprawdę fajnymi odpowiedziami, ale wydaje mi się, że zapomniano o trzeciej opcji. Ściana również może się spieszyć, co zwykle dzieje się właśnie z tego powodu, aby zapobiec sprytnym przejazdom. Oczywiście decyzja o zachowaniu ściany zależy w dużym stopniu od:

  • odległości od miejsca do bramki
  • kąta, pod jakim punkt widzi bramkę
  • kopacz (y) stojący za piłką
  • rodzaj kopnięcia (bezpośredni / pośredni)
  • liczba graczy w ścianie

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie bez wchodzenia we wszystkie możliwe scenariusze, to, czy skoczyć, czy nie, zależy przede wszystkim od tego, skąd pochodzi kopnięcie punktowe. Jeśli kopnięcie znajduje się blisko łuku, widząc bramkę z korzystnego kąta, ściana przeskoczy 9/10 razy, ponieważ prawdopodobieństwo, że jest to wysoka, zakrzywiona piłka, jest znacznie większe niż szybkie lowball. Pamiętaj, że trzymanie piłki nisko, ale szybko nie jest takie łatwe.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...