Pytanie:
Jaka jest rola kapitana na boisku (amerykańskim) piłki nożnej?
chrisjlee
2012-02-16 08:55:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeczytaniu tego posta o piłce nożnej lub piłce nożnej (dla Europejczyków), Jaka jest rola kapitana na boisku? zaciekawiła mnie ta kwestia w futbolu amerykańskim.

Jaka jest rola kapitana (ów) piłki nożnej poza rzutem monetą?

Poza tym, ilu kapitanów jest w drużynie futbolowej (amerykańskiej)? Czy jest jeden kapitan na drużynę (drużyny specjalne, obrona, atak)?

Dwa odpowiedzi:
#1
+9
corsiKa
2012-02-17 14:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zarówno w NFL, jak i NCAA kapitan musi spełniać oficjalne funkcje. Tylko jeden wyznaczony kapitan (na raz) może poinformować sędziego o oficjalnej decyzji zespołu o nałożeniu kary (zaakceptowaniu lub odrzuceniu). Istnieją zasady dotyczące zmiany kapitanów.

NFL:

Reguła 18 Wytyczne dla kapitanów Artykuł 1 * Godzinę i trzydzieści minut przed rozpoczęciem: Każdy trener wyznacza kapitana (-ów) maksymalnie sześciu na drużynę.

Artykuł 2 Rzut monetą:

(a) W ceremonii rzutu monetą może uczestniczyć maksymalnie sześciu kapitanów drużyny; tylko jeden kapitan drużyny gości (lub kapitan wyznaczony przez sędziego, jeśli nie ma drużyny gospodarzy) może zadeklarować wybór rzutu monetą.
(b) Drużyna, która wygrała losowanie, może mieć wtedy tylko jednego kapitana, który deklaruje swoją opcję.
(c) Drużyna, która przegrała rzut monetą, może wtedy mieć tylko jednego kapitana, który deklaruje swoją opcję.

Artykuł 3 Wybór opcji kary: Tylko jeden kapitan może wskazać opcję kary dla drużyny .

Artykuł 4 Zmiana kapitanów:
(a) Trener ma prawo informować Sędziego Głównego, kiedy chce zmienić kapitanów drużyn; lub
(b) Kapitan, który odchodzi, może poinformować Sędziego Głównego, który zawodnik będzie pełnił funkcję kapitana na jego miejscu, gdy zostanie zmieniony; lub
(c) Gdy kapitan opuszcza mecz, przybywający zmiennik może poinformować Sędziego Głównego, którego zawodnika wyznaczony przez trenera jako kapitana.
Uwaga: Kapitan na boisku nie ma prawa żądać zmiany innego kapitana drużyny, gdy ten kapitan pozostaje na boisku

NCAA:

Przepis 1, Rozdział 1, Artykuł 5. Każda drużyna powinna wyznaczyć sędziemu nie więcej niż czterech graczy jako kapitan (kapitanowie) boiska. Jeden zawodnik na raz powinien przemawiać w imieniu swojej drużyny we wszystkich kontaktach z sędziami.

Przepis 3, Rozdział 1, Artykuł 1. b) Trzy minuty przed planowanym czasem rozpoczęcia sędzia rzuca monetą w środku pola w obecności nie więcej niż czterech kapitanów z każdej drużyny i inny sędzia, który najpierw wyznacza kapitana drużyny gości do wywołania rzutu monetą. Przed drugą połową, sędzia otrzymuje opcje na drugą połowę drużyn.

Przepis 3, Rozdział 3, Artykuł 7, g) Kapitan boiska musi skorzystać z opcji kary, zanim on lub jego kolega z drużyny skonsultują się ze swoim trener na linii bocznej podczas przerwy.

+1, nie zdawałem sobie sprawy, że było to zawarte w oficjalnych zasadach, jednak z praktycznego punktu widzenia trener zazwyczaj wykonuje wszystkie te obowiązki podczas gry. Nie wątpisz w to, co mówisz, ponieważ jest to oczywiście w instrukcji, ale wydaje się, że te zasady nie są zbyt surowe.
#2
+5
Marcus Swope
2012-02-16 19:45:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż kapitanowie drużyn byli wybierani przez swoje kluby w całej historii piłki nożnej, był on jedynie oficjalną częścią NFL od 2007 roku.

Ich rola na boisku to nic innego jak reprezentowanie drużyny podczas rzutu monetą. Jeśli to oni są na boisku podczas kary, to zazwyczaj są tymi, którzy komunikują się z sędzią o przyjęciu lub odrzuceniu kary, ale nie zawsze tak jest. W NFL każda drużyna wybiera kapitana (albo przez głosowanie graczy, albo wyznaczony przez sztab trenerski) spośród drużyn ofensywnych, obronnych i specjalnych w oparciu o przywództwo na boisku i poza nim. W NCAA większość szkół ma trzech kapitanów drużyn, ale różni się to w zależności od szkoły, a obowiązki kapitana są takie same jak w NFL.

Podczas wydarzeń specjalnych, takich jak Super Bowl lub BCS Bowl, szkoły często sprowadzają byłych graczy lub VIPów ze szkoły, aby pełnić funkcję honorowych kapitanów drużyn.

Przepraszam, ale prawie wszystko w drugim akapicie jest niezgodne ze stanem faktycznym. Zobacz moją odpowiedź poniżej, szczególnie tekst pogrubiony.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...