Pytanie:
Opakowania żelowe: używać czy nie używać? Gdy?
Kevin
2012-02-10 21:54:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że opakowania żelowe mogą poprawić wydajność na długich dystansach. Jak mam ich używać? Na jak długo powinienem ich używać i jak często podczas biegu? Czy powinienem zabrać je z wodą na stacji wodnej?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Tonny Madsen
2012-02-11 01:02:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, czy istnieje jakaś konkretna wiedza na temat stosowania żeli na długie przebiegi. Co znajduje odzwierciedlenie w wielu różnych formach produktów energi dostępnych na rynku - pasty, żele, gumy, batony itp. I wiele dyskusji na różnych stronach internetowych dla biegaczy ...

Jeśli chodzi o żele, spójrz na Kiedy jeść żele energetyczne w maratonie - co jest w porządku, jeśli jest trochę cienkie. Linki na końcu są całkiem dobre. Ponieważ jesteś z USA, to porównanie również może być interesujące. (Mamy inne produkty w Europie, ale nigdy nie znalazłem podobnej strony dla nich ...)

Osobiście używam żeli izometycznych firmy Maxim na każde 7 km na dłuższych biegach. Co oznacza 2 żele na HM (na 7 i 14 km) i 5 na M (na 7, 14, 21, 28 i 35 km), zakładając, że na koniec wyścigu lub karnetu treningowego będzie jakieś odświeżenie . To może być niskie w porównaniu z tym, co zaleca wielu innych - zwykle jeden żel na 20 minut.

Inne linki, które mogą być interesujące:

podsumuj lub zacytuj odpowiednie sekcje swoich linków. Linki mają tendencję do gnicia, a Twoja odpowiedź na dłuższą metę będzie mniej wartościowa bez dostępu do treści, do których prowadzą linki.
Bardzo bym chciał, ale w tym przypadku jest to raczej trudne. Pierwsze dwa linki są ze swej natury wszystko albo nic - ostatnie trzy służą tylko do dodatkowych materiałów do czytania i dlatego można je pominąć.
#2
+7
Peter Eisentraut
2012-02-11 02:25:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podstawowym problemem jest to, że w przypadku wyścigu dłuższego niż około 30 km musisz coś zjeść, ponieważ organizm nie może zgromadzić wystarczającej ilości energii, aby ukończyć wyścig. Na tym polega „uderzenie w ścianę” i dlatego maraton jest znacznie trudniejszy niż tylko dwa razy półmaratonu.

Tak więc w przypadku półmaratonu lub krótszego nie powinieneś naprawdę jeść niczego na droga. (Pij tak, ale nie jedz).

Drugą kwestią jest to, że zanim jedzenie zacznie działać, wyścig może już być zakończony.

Uwaga jest inna podczas treningu, jeśli nie miałeś okazji odpowiednio się odżywiać przed długim biegiem, tak jak przed biegiem.

Teraz żele to tylko sposób na wchłonięcie dużej ilości energii w krótkim czasie w sposób wygodny dla biegacza, ponieważ po drodze nie będziesz gotować makaronu. Istnieją również inne opcje, takie jak batony, chleb lub banany. Musisz znaleźć coś, co Ci odpowiada. Nie każdy w ten sam sposób toleruje różne opcje.

Podczas profesjonalnie zorganizowanego wyścigu będą mieli punkty z jedzeniem w regularnych odstępach czasu. To powinno dać ci wskazówkę, ile razy powinieneś jeść. Trzy do pięciu razy to prawdopodobnie dobrze. Musisz dowiedzieć się, co działa w Twoim przypadku.

I tak, żele, które znam, wyraźnie mówią, że należy je popić wodą. Zwykle biorę jeden tuż przed stacją wodną.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...