Pytanie:
Liczba technik luki w futbolu amerykańskim
chrisjlee
2012-02-10 08:11:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytając ten wątek i ten, miałem problem ze zrozumieniem terminologii piłkarskiej różnych „technik” stosowanych w obronie.

Co to znaczy mieć w obronie liniowych z luką 1/2/3/5?

Co oznacza ta luka?

Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Marcus Swope
2012-02-10 09:06:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Luka odnosi się do pustej przestrzeni między ofensywnymi liniowymi drużynami przeciwnymi na linii wznowienia. Jeśli masz liniowych w obronie 1 lub 2 luki, oznacza to, że jest on odpowiedzialny za powstrzymanie drużyny ofensywnej przed przejściem przez jedną lub dwie przerwy lub za awansowanie między lukami i zaatakowanie zawodnika posiadającego piłkę za linią wznowienia. Zobacz poniższy przykład dla ilustracji.

enter image description here

W tym przykładzie obrońcy liniowi (cztery zacienione trójkąty) grają techniką z jedną przerwą, ponieważ są odpowiedzialni tylko za pojedyncza luka w ofensywnej linii wznowienia.

Drużyna ofensywna często używa określenia „A-Gap” lub „B-Gap” w odniesieniu do luk na linii ofensywnej. A-Gap to przerwy po obu stronach środka. B-Gap to luki między strażnikami a sprzętem. C-Gaps to luki między sprzętami a ciasnymi końcami. Tak więc gra biegowa, która miała być prowadzona do "silnej strony B-Gap", prowadziłaby do ofensywnej prawej strony (mocna strona jest określana przez stronę, na której ustawia się tight-end) pomiędzy prawym obrońcą (RG) ) i Właściwy Wślizg (RT).

Gdzie znajdę więcej takich informacji? Nigdy nie rozumiem zawiłości futbolu.
#2
+6
JeffO
2012-11-22 10:56:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele obrony ma różne pozycje na liniowym ofensywnym, aby wskazać, gdzie powinien ustawić się obrońca. Jest używany jako skrót. Każdy zespół może mieć swój własny system. Oto kilka z nich, które są powszechnie akceptowane w telewizji:

  • 0 - kieruj się na środek
  • 1 - poza ramieniem środka
  • 2 - wewnętrzne ramię strażnika
  • 3 - zewnętrzne ramię strażnika
  • 4- wewnętrzne ramię obrońcy
  • 5 - zewnętrzne powinien od sprzętu (szeroka „5” jest typowa dla szczupaków)
  • 7 - wewnętrzne ramię napiętego końca
  • 9 - zewnętrzne ramię napiętego końca

Dotyczy to zarówno lewej, jak i prawej strony obrony. Oto jedno wyjaśnienie:

http://www.denverpost.com/premium/broncos/ci_14630467

http: // sonsofsamhorn. net / topic / 55895-3-technika-vs-5-technika /To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...