Pytanie:
Jak ważna jest możliwość zwijania kajaka morskiego?
Beth Whitezel
2012-02-16 09:26:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem konieczność bycia w stanie wyprostować się w kajaku rzecznym. Jak ważne jest to, aby móc pływać w kajaku morskim?

Mogę łatwo wyprostować kajak i ponownie wejść do niego bez pomocy w mniej niż minutę (a następnie wypompować tonę wody). Ale nie mogę za całe życie toczyć się, kiedy jeszcze w nim jestem. Mam spódnicę, ale to nie pomogło tak bardzo, jak się spodziewałem.

Mój kajak ma 13 stóp długości i 23,5 szerokości.

Głosuję za zamknięciem tego pytania jako niezwiązanego z tematem, ponieważ jest to bardziej kwestia bezpieczeństwa niż konkretna dotycząca sportu.
Twierdziłbym, że to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Chodzi także o umiejętności i doświadczenie pływania kajakiem. Kiedy zadałem pytanie, którego nie zadawałem ze względów bezpieczeństwa, pytałem, ponieważ chciałem wiedzieć, czy kiedy wejdę na bardziej zaawansowane wody i sytuacje, czy umiejętność toczenia będzie pomocna, czy nawet realistyczne oczekiwanie. Gdyby tak było, ćwiczyłbym dalej. Ale nie przejmowałem się tym od strony bezpieczeństwa, ponieważ mogę łatwo wejść na mokro.
Ale dlaczego pytania dotyczące bezpieczeństwa w sporcie nie są poruszane na temat?
Pięć odpowiedzi:
#1
+5
cfi
2012-03-17 20:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pytanie powinno być bardziej związane z rodzajem wody, na której się znajdujesz. Typ kajaka, na którym jesteś, powinien być zgodny z rodzajem wody, na której się znajdujesz, i typem przeżycia, którego szukasz ...

Jeśli pływasz po wodzie wystarczająco dużej, aby pomieścić fale, z prądami, dużymi i / lub szybkimi statkami / łodziami lub zbyt dużymi, aby wygodnie pływać do brzegu w ubraniu, kołysanie jest uważane za bardzo istotny środek bezpieczeństwa.

Wiosłowanie w grupie jest wart nawet więcej niż toczenie. Nawet jeśli potrafisz pływać po spokojnych wodach w sytuacjach treningowych, możesz nie być w stanie tego zrobić po mimowolnym wyjściu. Zawsze pamiętaj, że był powód, dla którego nagle znalazłeś się poza kajakiem:

 • silny wiatr,
 • wysokie fale,
 • uderzające różne fale jesteś z różnych kierunków w tym samym czasie, utworzonych przez
  • wiatry boczne (nawet z daleka),
  • przeszkody w wodzie: duże boje mogą to stworzyć, podwodne konstrukcje,
  • statki przepływające na odległość
 • uszkodzenie kajaka
 • przeszacowanie siebie i / lub
 • upał / udar słoneczny
 • zmęczenie

Ponadto, jeśli jesteś na zimnej wodzie (nawet jeśli temperatura powietrza jest odpowiednia), możesz nie być w stanie się toczyć. Występuje zjawisko nagłego zatrzymania oddechu, gdy zanurzysz głowę w lodowatej wodzie.

W kilku z tych przypadków zdolność do przewracania się nie jest rozwiązaniem problemu. Ponownie, przebywanie w grupie jest dużo lepszym środkiem bezpieczeństwa. Nigdy nie wiosłuj samotnie na otwartej wodzie. A zanim wyruszysz w grupie, upewnij się, że każdy może ponownie wejść do kajaka z pomocą innych.

Aby poćwiczyć, zbliż się do plaży z grupą ludzi, którzy mogą bezpiecznie i szybko ponownie wejść do kajaka (jak napisałeś dla siebie). Cała ta grupa musi umieć używać technik z kumplem, aby ponownie wejść do kajaka w grupach na spokojnej wodzie. (Np. Jeden stabilizuje się, a drugi wchodzi). Następnie ćwicz jedno po drugim ponowne wchodzenie z falami. Za pierwszym razem upewnij się, że jest to miejsce z ratownikiem na służbie i / lub dostępem do łodzi.

Ponadto naucz się czytać pogodę i prognozy pogody.

Przy okazji: Jeśli nie możesz się toczyć, załóż suchy skafander! Pomaga utrzymać ciepło. Nigdy nie ryzykuj hipotermii. W zależności od różnicy temperatur wody i powietrza, trudno jest nosić ubranie, aby przetrwać 10 minut w zimnej wodzie, unikając udaru cieplnego podczas normalnego wiosłowania. Nie mogę toczyć morskiego kajaka i zwykle wiosłuję po małej rzece (szerokość 6m). Ale nadal wiosłuję, aż woda zacznie tworzyć lód. Skafander zaczynam nosić jesienią, kiedy woda spada poniżej 10 stopni, bo w deszczowy dzień nikt nie zauważyłby, jak dryfuję w lodowatej wodzie. Nie zajmuje dużo czasu, aby obniżyć temperaturę ciała do krytycznego poziomu w wodzie o temperaturze 4 ° C.

Powodzenia i dobrej zabawy!

#2
+4
Steve King
2015-09-02 10:44:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pływanie kajakiem morskim jest bardziej formą sztuki niż niezbędnym elementem wiosłowania. Z drugiej strony techniki samoratowania i pływania na długich dystansach to umiejętności, które każdy kajakarz morski musi opanować, JEŚLI kiedykolwiek zamierza pływać samotnie.

Jedną rzeczą jest wiedzieć, jak celowo zwijać kajak, a zupełnie inną jest dać się przewrócić przez niewidzialną falę i zachować przytomność umysłu do ustawiania, a następnie zwijania. Nawet „zawodowi” kajakarze morscy (tacy jak oni) przyznają, że byli zaskoczeni nieuczciwymi falami i wiedzą, że nie ma takiej rolki, która by Cię na nie przygotowała. Kluczem do przetrwania tego spotkania jest możliwość ponownego wejścia na łódź i uczynienia jej stabilną (tj. Wypuszczenie jej i ponowne założenie fartucha ochronnego) w celu kontynuowania operacji. Umiejętności te przychodzą tylko z praktyką, a nawet wtedy nie są nawet bliskie bomby, ponieważ większość ludzi ćwiczy je w kontrolowanym środowisku. Jeśli nie możesz wrócić do łodzi, będziesz musiał popływać.

Podsumowanie: poznaj swoje możliwości oraz warunki wodne / pogodowe przed opuszczeniem brzegu i zawsze pamiętaj : woda, która wyrzuciła cię z łodzi, jest tą samą wodą, z której będziesz musiał ponownie do niej wejść.

#3
+2
JW8
2012-02-23 01:59:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ten artykuł sugeruje, że nauka skręcania jest ważna dla kajakarzy morskich. Moim subiektywnym zdaniem ta umiejętność jest niezbędna - jeśli chcesz mieć długą (i zdrową) karierę kajakową, musisz być w stanie wyjść z kajaka na mokro lub go toczyć.

Niektóre zalecenia (i ćwiczenia ) z artykułu, aby nauczyć się tej umiejętności:

 1. Dowiedz się, jak wyjść przez mokro : To nie jest tak bardzo umiejętność, jak warunek konieczny . Nikt nie powinien próbować toczyć kajaka, jeśli wcześniej nie nauczył się wysiadania z kajaka do góry nogami.
 2. Dowiedz się, jak chować kajakiem do góry nogami : chowanie się do pokład kajaka to pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, gdy kajak się przewróci. Jeśli nie, nie będą w stanie prawidłowo skonfigurować do próby rzutu. Jest to również kwestia bezpieczeństwa.
 3. Naucz się rwać kajakiem. : Hip-Snap jest główną wykorzystywaną umiejętnością i siłą napędową kajaka. Prawidłowo wykonany zatrzask biodrowy umożliwi kajakarzowi zwinięcie kajaka niezależnie od pozycji wiosła.
 4. Naucz się przewracać znajomych : Rola kumpla pomoże ci zrozumieć, co to tak, jakbyś był całkowicie przewrócony do góry nogami w kajaku, a następnie zwijał się z powrotem. Jest to również świetna technika tworzenia kopii zapasowych w przypadku, gdy nie możesz wykonać samodzielnie.
 5. Współpraca z partnerem : Gdy już opanujesz powyższe umiejętności, możesz zacząć próbować toczyć kajak. Najlepszym sposobem na połączenie tego wszystkiego jest obecność obserwatora w wodzie, który poprowadzi Cię po schodach i pomoże ustawić wiosło.
 6. Połącz to wszystko razem : Teraz jest czas na samodzielne wypróbowanie. Podczas ćwiczenia toczenia kajaka dobrym pomysłem jest posiadanie osoby w kajaku w pobliżu, która jest gotowa do pomocy w przewróceniu kajaka, jeśli po kilku próbach nie możesz zwinąć kajaka.
cytat blokowy>
#4
+1
Ross Millikan
2012-06-16 08:02:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy od tego, gdzie wiosłujesz. Rzut to dużo powrót do zdrowia niż wyjście i ponowne wejście - widziałem 12 wykonanych w 30 sekund. Jeśli walczysz ze skałami, to ma znaczenie. Jeśli jesteś na otwartej wodzie, nie tak bardzo, ale nadal istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz przyczepność z łodzią. Jeśli masz przyjaciela, ratunek T jest znacznie łatwiejszy i oszczędza ci pompowania. Nie lekceważ energii, którą tracisz podczas ponownego wejścia i pompowania. Jeśli jesteś daleko od domu, nadal potrzebujesz energii, aby wrócić. Jeśli wiosłujesz w pojedynkę, warto nauczyć się opróżniać kajak podczas prostowania, aby nie musieć pompować (tak bardzo). Zasadniczo stąpasz po wodzie, podnosisz dziób, aby uwolnić kokpit od wody i obracasz łódź prawą stroną do góry.

#5
-2
user18361
2016-10-23 02:05:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak ważne są umiejętności podczas jazdy na nartach? Jeśli chcesz trzymać się zbocza króliczka, wystarczy pług śnieżny. A co z podwójnym diamentem w Aspen?

Nic nie zastąpi niezawodnego rzutu, jeśli chcesz awansować jako kajakarz.

Witamy w SE.Sport. Zobacz, jak napisać dobrą odpowiedź


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...