Pytanie:
Jakie są wady szerokiego schematu obronnego dziewiątki?
chrisjlee
2012-02-10 08:18:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Popraw mnie, jeśli się mylę. Czytałem trochę o schemacie obronnym z szeroką dziewiątką. Próbuję to zrozumieć.

Z mojego rozumienia, filozofia szerokiej dziewiątki obronnej polega na tym, że cele obronne wykraczają daleko poza linię wznowienia, aby ograniczyć grę pomiędzy końcami obrony.

Jakie są wady tego schematu / filozofii? Na jakich innych czynnikach trzeba polegać, aby był skuteczny?

Jeden odpowiedź:
#1
+10
Marcus Swope
2012-02-10 19:53:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Częściowo masz rację. Schemat szerokiej dziewiątki jest utworzony przez defensywne końce, które znajdują się daleko poza atakami ofensywnymi, ale nie chodzi o to, aby grać w obronie w stylu „powstrzymywania”, ale raczej o atakowanie rozgrywającego.

Defensywne końcówki są zwykle mniejsze i szybsze niż ataki przeciwnika, więc ustawienie tak daleko na zewnątrz daje obrońcy dwie korzyści. Po pierwsze, ma lepszy kąt do rozgrywającego i może wykorzystać swoją prędkość i siłę, aby ominąć ofensywny wślizg i zwolnić rozgrywającego. Po drugie, jest ustawiony tak daleko na zewnątrz gry, że uniemożliwia nadejście obrońcy ofensywnej i podwójne połączenie go w drużynę. Jedynym sposobem, w jaki może zostać podwójnie połączony w tej sytuacji, jest sytuacja, w której ostry koniec lub uciekający obrońca pozostanie w bloku.

Szeroka dziewiątka obrony jest zwykle używana w oczywistych sytuacjach podań, ponieważ defensywa dotyczy tylko zwolnienia rozgrywający w tej konfiguracji. W rzeczywistości jest to uważane za słabą technikę w przypadku gry w biegu, ponieważ obrońcy liniowi są tak daleko poza pozycją, aby spróbować zatrzymać bieg do luk A lub C (ponieważ wślizgi defensywne zwykle przechodzą przez luki B, aby zwolnić rozgrywający). Ta gra jest również bardzo podatna na remis, w którym rozgrywający cofa się, jakby chciał podać, ale zamiast tego przekazuje piłkę biegnącemu obrońcy. Ta gra działa, ponieważ końcówki w obronie są zwykle już za biegaczem, zanim dostanie piłkę i nie mają szans na jego zabicie.

Są dwie główne rzeczy, których potrzebujesz, aby być skutecznym na szerokiej dziewiątce. Pierwsza to bardzo utalentowane, szybkie i atletyczne końcówki obronne. Celem szerokiej dziewiątki jest doprowadzenie końcówek defensywnych do sytuacji jeden na jednego z atakami ofensywnymi, a jeśli strona defensywna nie jest w stanie wykorzystać tej sytuacji, to bieganie nie ma większego sensu Sztuka teatralna. Drugą rzeczą, której potrzebujesz, jest dobre pokrycie podań z defensywnego pomocnika. Szeroka dziewiątka w zasadzie wyprzedaje się, by zwolnić rozgrywającego przy użyciu tylko czterech podań, więc może minąć trochę czasu, zanim defensywne końce miną ofensywne wślizgi i zwolnią rozgrywającego, więc w międzyczasie defensywna pomocnicza musi mieć dobre pokrycie kwalifikujących się odbiorników.

Warto również zauważyć, że szeroka dziewiątka jest znacznie bardziej skuteczna, gdy rozgrywający ma siedmiostopniowy spadek, a nie trzy lub pięciostopniowy spadek, ponieważ daje to dłuższe zakończenie obrony. dostać się do rozgrywającego i daje im znacznie lepszy kąt do ataku.

Szeroka dziewiątka była intensywnie używana w sezonie 2011 NFL przez New York Giants i Philadelphia Eagles ze względu na ilość talentów, z których miał w defensywnej pozycji końcowej. Aby uzyskać więcej dyskusji i obejrzeć film objaśniający szeroką dziewiątkę, spójrz na ten link do smartfona.

Świetna odpowiedź. Innym zespołem, który użył szerokiej 9 był Detroit Lions pod wodzą Jima Schwartza. Z ich obfitym atakiem podań spodziewali się, że przeciwnicy będą grali od tyłu (a zatem często podają). W wielu przedstawieniach końcówki defensywne (np. Cliff Avril, Kyle Vanden Bosch) miały tylko jedną odpowiedzialność - spieszyć QB. Lwy liczyły na to, że mając Ndamukong Suh i Nicka Fairly pośrodku, zdołają złagodzić skuteczność remisów.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...