Czy gracze celowo tracą punkt w grze w ramach strategii?
Sunil
2013-03-08 21:34:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy w grze w tenisa (w grze pojedynczej) są jakieś strategie, w których gracze przegrywają punkt (a tym samym grę) dobrowolnie, tak aby na dłuższą metę przynosiło im to korzyści - jak powiedzmy, pierwsza porcja w następnym secie, jeśli to będzie żmudne zadanie, aby wrócić i wygrać obecnego seta lub powiedzmy, korzyści płynące z serwowania z innej strony w ramach nowego zestawu?

Z Wikipedii - [Słowniczek terminów tenisowych] (http://en.wikipedia.org/wiki/Glossary_of_tennis_terms#T): czołg: Przegranie meczu z powodu słabej gry umysłowej; lub celowo stracić zestaw nieistotny, aby skupić energię i uwagę na zestawie decydującym o meczu.
Kyrgios wyraźnie zagrał w drugim secie z dzisiejszym Gasquetem. Ale wydawało się, że wynikało to głównie z frustracji: Nick Kyrgios poddał się całkowicie podczas gry z Richardem Gasquetem na Wimbledonie (przy okazji przegrał mecz w czterech setach).
Trzy odpowiedzi:
Devin
2013-03-09 04:00:22 UTC

Jako tenisista (i zawodnik) powiem przede wszystkim, że żaden zawodowy tenisista nigdy nie rzuci meczu.

Rzucanie punktu nigdy nie jest korzystne, a rzucanie gry na początku seta jest również bezwartościowe. Biorąc to pod uwagę, jedyny moment, w którym rzucenie gry byłoby „strategiczne”, to gdybyś przegrał 2 przerwy (zasadniczo 5-1) w secie i wiedział, że będziesz lepiej obsługiwany fizycznie i psychicznie, rozpoczynając nowy zestaw i oszczędzając energia. Problem polega na tym, że korzyść odniesie się tylko wtedy, gdy utrzymasz przewagę w setach, np. z 2: 0 do 2: 1, co oznaczałoby, że byłby to turniej Wielkiego Szlema, co tylko dodatkowo wzmacnia motywację, aby w ogóle nie rzucać setem. W turniejach Masters Series lub innych „best of 3 set” przegrana seta jest zawsze złą rzeczą, ponieważ twój przeciwnik będzie miał rozpęd przed swoim potencjalnym finałowym setem.

jamauss
2013-03-09 09:52:30 UTC

Aby dodać do odpowiedzi Devina - czasami zawodowi gracze również będą zadowoleni z wyniku punktu, nawet jeśli go nie zdobędą. Na przykład Andre Agassi był dobrze znany z tego, że prowadził swoich przeciwników w szarpnięciach. W 2. lub 3. secie jego przeciwnicy byliby tak zmęczeni strzałami Agassiego, że przetaczali ich w tę iz powrotem, co znacznie ułatwiło Andre zakończenie meczu, będąc świeżo upieczonym graczem na koniec. Jego mecz w ćwierćfinale turnieju US Open 2005 przeciwko Jamesowi Blake'owi jest dobrym przykładem tego stylu gry. Niektórzy gracze wiedzą, że ich przeciwnicy nie mają najlepszej wytrzymałości, więc będą rzucać więcej rzutów, wiedząc, że mogą nie wygrać punktu, ale celem jest bardziej zmęczenie przeciwnika niż zdobycie punktu.

Ogólnie rzecz biorąc, w tenisie nie ma zbyt wielu korzyści, poza być może pierwszym serwem i zdobyciem (i utrzymaniem) prowadzenia. Więc jeśli jesteś pewien, że potrafisz utrzymać serwis i możesz zaserwować pierwszy, jest to ogólnie dobra strategia. Pamiętaj, że zasady tenisa starają się, aby wszystkie rzeczy były jak najbardziej wyrównane w meczu - zmiana stron kortu, zmiana strony, którą obsługujesz z każdego punktu, nowe piłki po 9 meczach, zasady tie-break i linie, do których wszyscy mają wkład. tej uczciwości.

Ashutosh Mishra
2013-03-15 13:10:10 UTC

Nie byłoby korzystne rzucanie punktów lub przegrywanie w jakiejkolwiek grze poza hazardem. W przypadku hazardu przegrywasz pierwszą grę, aby pokazać drugiemu, że jesteś słabym konkurentem, i zmotywować drugą osobę do postawienia wszystkich pieniędzy w następnej rundzie i po prostu pokazując, że potrafisz wygrać.

hej sunil - widzę, że nie akceptujesz odpowiedzi ani nie publikujesz żadnych komentarzy. Czy potrzebujesz czegoś jeszcze ?

To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.